Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Trzy dni na cysterskim szlaku. Warto się wybrać

Data publikacji: 10 lipca 2024 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024 r. 09:03
Trzy dni na cysterskim szlaku. Warto się wybrać
W Bierzwniku atrakcji nie zabraknie. Fot. archiwum/Jacek SŁOMKA  

Warto sobie zaplanować końcówkę tygodnia i wybrać się do Bierzwnika. Od piątku do niedzieli (12 – 14 lipca) można uczestniczyć w interesującej propozycji na lato, jaką są „Trzy Dni na Cysterskim Szlaku”.

Wydarzenie rozpocznie w piątek Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów szkoły podstawowej (hala sportowa), a w sobotę na placu przy „Przystanku Wędrowca” polsko-niemieckie warsztaty i seminarium, blok artystyczny „Przegląd piosenki dziecięcej”,  a następnie koncert pn. „Ave Maria z Marienwalde” - Anna Kalka (w kościele). W Parku Gminnym bawić będzie turystów i mieszkańców  Dj Sound & Light, Wiciu, Maja Hyży, Soleo. W niedzielę odbędą się m.in. zawody wędkarskie (jezioro Kuchta), polsko-niemieckie warsztaty kulinarne, festiwal szachowy, Msza Święta Odpustowa w Kościele pw. MB Szkaplerznej w Bierzwniku, w której przewodniczyć będzie ks. biskup Henryk Wejman i blok animacyjny dla dzieci.

Przygotowano także wiele atrakcji dodatkowych, w tym: rejsy łodzią strażacką na jeziorze Kuchta, dmuchany plac zabaw dla dzieci, kramy wystawców, stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich, animacje dla dzieci, żywe lekcje przyrody o życiu sów i ptaków drapieżnych, biesiada w „Przystanku Wędrowca, ekspozycja etnograficzna w zabytkowym spichlerzu, zwiedzanie pocysterskiego klasztoru, warsztaty survivalowe m.in. strzał z łuku, rozniecanie ognia.

(reg)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA