Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Trwa „Włóczykij” [GALERIA]

Data publikacji: 2016-02-27 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Trwa „Włóczykij”
Urodzinowy tort dzielił pomysłodawca i koordynator festiwalu Przemek Lewandowski (z prawej) . Fot. Maria Piznal  

Trwa jubileuszowy 10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”. Impreza rozpoczęła się w miniony czwartek (25 lutego), a zakończy – 6 marca. Bogaty festiwalowy program przyciąga tłumy sympatyków.

Najważniejszą częścią „Włóczykija” są spotkania z podróżnikami. Z inauguracyjną prezentacją „Żyłem wśród ludzi pierwotnych Vanuatu” wystąpił Jerzy Grębosz. Prelegent, na co dzień pracownik naukowy Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, gdy tylko kończy się pora deszczowa i zaczyna pora sucha, jedzie na wyspy Oceanii. Podróżuje tam od kilkunastu lat zafascynowany spotkaniami z rdzenną ludnością, nieskażoną zachodnią cywilizacją.

Na weekend zaplanowano ponad 50 podróżniczych prezentacji, podczas których wędrowcy snują opowieści o swoich przygodach i podróżach do różnych zakątków świata. Spotkania odbywają się w trzech miejscach. Oprócz tego weekend obfituje w wiele imprez towarzyszących m.in. wycieczki, wystawy fotograficzne, warsztaty Nordic Walking, koncerty, projekcje filmowe, Bal Włóczykija. Szczegóły dostępne są na stronach: www.wloczykij.com oraz www.gdk.com.pl.

Tekst i fot. akme

Na zdjęciu: Urodzinowy tort dzielił pomysłodawca i koordynator festiwalu Przemek Lewandowski (z prawej).

Więcej zdjęć w naszej galerii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2016-02-29 08:05:44
dzięki za skasowanie komentarza..ręce opadaja. impreza dla jednej osoby i jej chluby!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA