Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Triumf szczecińskiego chóru w Hiszpanii

Data publikacji: 2016-09-19 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Triumf szczecińskiego chóru w Hiszpanii
 

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, od 13 do 18 września brał udział w VI Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "CANÇÒ MEDITERRÀNIA" w Lloret de Mar i Barcelonie (Hiszpania). Zdobył tam najwyższe wyróżnienia: trzy Złote Dyplomy w kategoriach muzyki sakralnej, folklorystycznej oraz rozrywkowej.

W festiwalu uczestniczyły 22 utytułowane chóry z 10 krajów Europy (m.in Estonii, Islandii, Włoch, Słowenii, Ukrainy czy Polski).

– Szczególnym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie przez konsula RP do wzięcia udziału w koncercie w katedrze Św. Eulalii w Barcelonie – informuje Weronika Bulicz, rzecznik prasowy 
AM 
w Szczecinie. – Chór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność oraz został uhonorowany specjalnym dyplomem za krzewienie kultury polskiej na świecie. 

Już niedługo można będzie zasilić szeregi szczecińskiego zespołu: nabór do zespołu rusza 4 października o godz. 16.30. Przesłuchania kandydatów potrwają do 20 października, we wtorki i czwartki, w godz. 16.30 – 18.

– Jeśli ktoś lubi muzykować, miał już styczność ze śpiewem (np. w scholi) i chciałby rozwinąć swoje hobby – koniecznie powinien spróbować swoich sił – zachęca W. Bulicz. – To okazja, by dołączyć do zespołu, który nie tylko zdobywa kolejne tytuły na festiwalach chóralnych, ale też kręci teledyski, nagrywa płyty i śpiewa koncerty z największymi gwiazdami. Najbliższa taka okazja to trzecia odsłona projektu Wspólne brzmienia, czyli Chór Akademii Morskiej & Magia Kabaretu. Gośćmi chóru będą Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny. Muzyka w wydaniu chóralno-instrumentalnym połączona z elementami inteligentnego żartu kabaretowego – to muzyczny i rozrywkowy eksperyment.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świnoujścianka
2016-09-21 20:58:06
Wielkie BRAWA dla CHÓRU !!! Wielkie BRAWA dla WSPANIAŁEJ UCZELNI !!!
babaj
2016-09-21 13:11:52
Wspaniały chór !!! Najserdeczniejsze gratulacje :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA