Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Co wybierali maturzyści

Data publikacji: 24 lipca 2016 r. 15:07
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:42
Co wybierali maturzyści
 

W Akademii Morskiej w Szczecinie największą popularnością podczas tegorocznego naboru cieszyły się nawigacja, mechanika i budowa maszyn oraz logistyka. W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym limity zostały wypełnione na dwóch kierunkach, na informatyce i kynologii.

- W pierwszym terminie zanotowaliśmy ponad 900 zgłoszeń (na 899 miejsc), z czego 765 popartych było złożonymi w naszych dziekanatach dokumentami - informuje Weronika Bulicz z AM.

Uczelnia ogłosiła nabór uzupełniający. Zgłoszenia przyjmuje do 16 września, wyniki ogłosi 19. 

Jeśli chodzi o ZUT, okazało się, że dobrym posunięciem było otworzeniu nowego kierunku, jakim jest kynologia.

– W Polsce żyje ponad 10 milionów psów, 50 procent gospodarstw domowych posiada co najmniej jednego psa, statystyczny Polak wydaje na swojego pupila średnio ponad 2 tysiące złotych rocznie: jedzenie, opieka weterynaryjna, środki higieniczne, wizyty u groomera, handling, szkolenia, również dla służb mundurowych, wizyty u psiego fryzjera, kosmetyczki aż po ubranka i biżuterię dla czworonogów – wyjaśnia Stanisław Heropolitański z ZUT. – Do tego zarządzanie schroniskami i hotelami, psychologia i rehabilitacja zwierząt. To nowe zawody i duży rynek pracy.

Na wszystkie pozostałe kierunki ogłoszono drugą rekrutację. W drugim terminie decyduje kolejność składania dokumentów, rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc na danym kierunku - maksymalnie do 28 września. ©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sztolica i Pyrlandia
2016-07-26 14:17:08
Mania nie wymądrzaj się tak. Coś jest na rzeczy. Moje dzieci wybrały studia w Poznaniu i Warszawie. Kynologia na miejscu do nich nie przemówiła!
Mania
2016-07-24 22:10:34
Poznaniak jak człowiek nie zna się na czymś to lepiej niech się nie wypowiada ! Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera :). Wstyd i hańba to pisać i nie podawać argumentów. Proponuję sprawdzić ile patentów ma ZUT, ile publikacji w renomowanych czasopismach itp. Ciekawe czy wiesz, że ZUT ma jako jedyny na Pomorzu Zachodnim i nieliczny w Polsce prawa doktoryzowania z biotechnologii.
poznaniak
2016-07-24 21:29:16
poziom Szczecinskich uczelni to kompletne dno. poza Akademia Morska I Akademia Medyczna.zeszliście na psy. Swiadczy o tym właśnie kynologia. WSTYD I HAŃBA.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA