piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Teatralna wiosna z Kontrapunktem

Teatralna wiosna z Kontrapunktem

Teatralna wiosna z Kontrapunktem
Data publikacji: 2016-03-01 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1643 121905

Krystyna Janda, Jan Peszek, Adam Woronowicz, Dorota Pomykała, Dorota Segda, Edyta Olszówka, Julia Wyszyńska, Karolina Gruszka - to tylko niektóre nazwiska z obsady tegorocznego Kontrapunktu. Najlepszy szczeciński teatralny festiwal rozpocznie się 15 kwietnia, a zakończy - dziesięć dni później.

Dla publiczności przygotowano wszystko to, do czego się przyzwyczaiła w poprzednich latach. Będą zatem koncerty, wystawy, wykłady, sesja naukowa, spektakl plenerowy w parku Żeromskiego (wystąpią artyści berlińskiego Theater Anu), zachodniopomorskie spektakle offowe, Noc Performerów i Szczecińska Północ Teatralna z biletami po 5 złotych. Część widzów, jak co roku od dekady, wyjedzie do Berlina (w stolicy Niemiec planowane są trzy przedstawienia konkursowe), a najmłodsi skorzystają z propozycji adresowanego do nich Małego Kontrapunktu.

Najważniejszą częścią przeglądu jest jednak nieodmiennie konkurs. W tym roku, jury i publiczność wybierze swojego zwycięzcę spośród jedenastu propozycji , wybranych przez komisję artystyczną. Zobaczymy m.in. monodram Krystyny Jandy „Maria Callas. Master Class", „Nieznośnie długie objęcia" Iwana Wyrypajewa w jego własnej reżyserii, zrealizowane w Teatrze Powszechnym w Warszawie, spektakl Weroniki Szczawińskiej „Wojny, których nie przeżyłam" z Teatru Polskiego w Bydgoszczy czy „Ojciec matka tunel strachu" Wojtka Klemma z Narodowego Teatru Starego w Krakowie.

- Polski teatr aktorami stoi, a mała forma bardzo ten fakt uwypukla - zapowiada reżyser Piotr Ratajczak, członek  Komisji Artystycznej. - Przyjedzie cała plejada wybitnych nazwisk, w programie są widowiska, które oni wirtuozersko tworzą. Szczególnie mocnym aktorskim punktem festiwalu jest finał, czyli wielokrotnie nagradzany, głośny spektakl Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego „nie-boska komedia. Wszystko powiem Bogu!" z Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Tu wystąpią Dorota Segda, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Anna Radwan, Juliusz Chrząstowski czy Dorota Pomykała.

Dyrektor Kontrapunktu - Anna Garlicka, podkreśla starania organizatorów o to, by przegląd był dostępny dla wszystkich: - Najtańsze bilety kosztują tylko 2 złote, część imprez ma wstępy wolne, na sporą część wydarzeń wejściówki są po 5 złotych. Z karnetem na cały festiwal, można też bezpłatnie zwiedzać wystawy w Zamku, Muzeum Narodowym i Muzeum Techniki i Komunikacji. Staramy się, by Kontrapunkt być świętem całej szczecińskiej kultury.

Bilety w kasie Teatru Lalek Pleciuga pojawią się w najbliższych dniach. Już w środę kupić można będzie wejściówki na Mały Kontrapunkt. Szczegółowe informacje i program imprezy jest już na oficjalnej stronie festiwalu. ©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: O tym, co się wydarzy podczas tegorocznego Kontrapunktu opowiadali we wtorek jego organizatorzy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy