poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Szekspir, wampiry i skarpetki

Szekspir, wampiry i skarpetki

Szekspir, wampiry i skarpetki
Data publikacji: 2016-01-04 17:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1476 86237

Sezon teatralny w szczecińskich teatrach trwa w najlepsze. Część spektakli miała już swoją premierę, część nowości dopiero przed nami. Na co warto zarezerwować sobie czas?

W obchodzącym swój jubileusz Teatrze Współczesnym rozpoczęły się właśnie próby do szekspirowskiej „Burzy" w reżyserii Anny Augustynowicz. Premiera zaplanowana jest na 19 marca, a rolę Prospera zagra gościnnie Bogusław Kierc (w latach 1990-1992 dyrektor artystyczny sceny).  czekają nas jeszcze trzy duże inscenizacje: Moja mama leczy się u dr. Oetkera" w reżyserii Wojtka Klemma, autorski projekt Pawła Kamzy poświęcony księdzu Tischnerowi i szekspirowska „Burza", przygotowywana przez Annę Augustynowicz.

Pod koniec stycznia, na afisz wejdzie też kolejne przedstawienie z cyklu „Pikseloza", realizowanego w Malarni pod kuratorską opieką Piotra Ratajczaka. Po „Trollgatan" Tomasza Kaczorowskiego, tym razem „Mad Woman" przygotuje Barbara Wiśniewska. W historii o pięciu pracownicach agencji reklamowej, wystąpią Maria Dąbrowska, Barbara Lewandowska, Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobczak i Magdalena Wrani-Stachowska.

W kolejnych tygodniach i miesiącach, we Współczesnym zobaczymy także przedstawienia przygotowane przez Pawła Kamzę, Wojtka Klemma i Małgorzatę Wdowik

W Teatrze Polskim, po fredrowskim „Panu Geldhabie", szykują się też: „Wieczór w teatrze" na podstawie Federica Garcii Lorki w reżyserii Adama Opatowicza, z choreografią Janusza Józefowicza i muzyką Jana Katego Pawluśkiewicza, będzie też „Mister Hemar" w Czarnym Kocie Rudym, przypominający postać jednej z najważniejszych postaci artystycznego międzywojnia. Zestaw premier uzupełni „Matka" Piotra Rowickiego w realizacji Rafała Matusza oraz „Skarpetki. Opus 124" Daniela Colasa. Ten spektakl przygotowuje dyrektor Opatowicz, a główne role zagrają w nim dwie gwiazdy i dwie mocne osobowości artystyczne: Jacek Polaczek i... Wojciech Pszoniak!

W Teatrze Lalek, wedle wcześniejszych zapowiedzi, czeka nas jeszcze jedna premiera: „Balbaryka" według Artura Daniela Liskowackiego wyreżyseruje dyrektor Zbigniew Nieckowski. W Piwnicy przy Krypcie przygotowywany jest komediowy spektakl o wampirach, ale szczegóły trzymane są w ścisłej tajemnicy. W styczniu nadrobić zaległości mogą też ci, którzy nie widzieli premierowych pokazów monodramu Adama Dzieciniaka: „Kolega Mela Gibsona" wraca na scenę (24,29,30 i 31 stycznia).©℗

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: „Burzę" Williama Szekspira na deski Teatru Współczesnego przeniesie Anna Augustynowicz

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy