poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Dziewięć nowych spektakli

Dziewięć nowych spektakli

Dziewięć nowych spektakli
Data publikacji: 2017-08-28 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-30 16:39
Wywietleń: 1604 290005

„Ania z Zielonego Wzgórza", „Król Edyp" i „Lord Jim" - to tylko niektóre z dziewięciu nowych spektakli, które będzie można zobaczyć od października do czerwca w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Sezon otworzy z kolei w tej instytucji, 15 września, przedstawienie sprzed kilku sezonów - „Seks dla opornych".

Wśród wspomnianych nowych spektakli są cztery prapremiery.

- To całkiem nowe teksty. Zatem przymiotnik „współczesny" będzie w nowym sezonie mocno zaakcentowany - mówił dyrektor naczelny, Mirosław Gawęda, na poniedziałkowej konferencji prasowej w Teatrze Małym. - Zaczynamy w niezmienionym składzie. Ja we wtorek (29 bm. - przyp. red.) będę podpisywał umowę na kolejne cztery lata dyrektorowania.

Pierwszy nowy spektakl sezonu będzie jednocześnie jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika, w rolach barmanki i eksperta w dziedzinie sztuki. Widzowie zatem 7 października będą mogli premierowo zobaczyć komedię „Arcydzieło na śmietniku". Tydzień później zostanie wystawiony monodram w wykonaniu Macieja Litkowskiego - „Kalifornia nieśmiertelni". To oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat. 60.: Polańskim, Komedzie i Hłasce. 4 listopada odbędzie się premiera tragedii greckiej Sofoklesa - „Król Edyp", 2 grudnia kolejna klasyka, czyli „Lord Jim" J. Conrada. Spektakl zostanie wystawiony w koprodukcji z Teatrem I. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a całość wyreżyseruje dyrektor artystyczny tamtego teatru - Maciej Podstawny. ©℗

MON

Na zdj.: Spotkanie pracowników Teatru Współczesnego z dziennikarzami odbyło się w Teatrze Małym. Od lewej: Mirosław Gawęda - dyrektor naczelny, Kamila Paradowska - kierownik literacki, Anna Augustynowicz - dyrektor artystyczny.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy