Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Szczeciński zespół wzywa do rozmowy o zdrowiu psychicznym. Koncert - w niedzielę wieczorem

Data publikacji: 2020-12-27 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-27 14:22
Szczeciński zespół wzywa do rozmowy o zdrowiu psychicznym. Koncert - w niedzielę wieczorem
Fot. Hubert Grygielewicz  

Szczera opowieść o tym, o czym mówić jest najtrudniej – o depresji, samotności, tęsknocie za wolnością i prawdziwym uczuciem. Tak swoją twórczość określa nowy, szczeciński zespół o nazwie KURZ, który - jak deklaruje - swoją muzyką chce wzywać do dialogu społecznego na temat zdrowia psychicznego. Pierwszy koncert grupy będzie można obejrzeć online - 27 grudnia o godzinie 20 na Facebooku. 

"Błyska, migocze, drapie gdzieś głęboko pod skórą, nie daje się zapomnieć, wnika za mostek. Zostaje. Zespół KURZ to unikalny projekt trójki szczecińskich artystów – Alicji Kruk, Marcina Styborskiego i Tomasza Nawrockiego. Muzyka, którą tworzą to barwna, taneczna i niezwykle szczera opowieść o tym, o czym mówić jest najtrudniej – o depresji, samotności, tęsknocie za wolnością i prawdziwym uczuciem. Czasem to, co nas boli i uwiera łatwiej jest wyśpiewać, przekuć w rytm, pozwolić ciału wibrować. KURZ zabierze was tam, gdzie wszystkie emocje mają swój dom, gdzie w gęstwinie lasu elektro euforia miesza się w czułym objęciu z wielką wrażliwością. Chodźcie tam z nami!" - tak muzycy zachęcają do obejrzenia ich koncertu.

I jeszcze: "Już 27 grudnia pokażemy Wam, w co wkładaliśmy nasze serca przez ostatnich kilka miesięcy – spragnieni bycia razem, tworzenia i opowiadania ważnych dla nas historii. Przygotowaliśmy dla Was streaming z naszego koncertu! Chcielibyśmy, żebyście poczuli się trochę tak, jakbyście byli tam z nami. Zasady są proste – na chwilę puszczamy wszystko, co złe – frustracje, lęki i żale i wchodzimy razem w gęsty las elektro dźwięków i mocnego wokalu, który wibruje w ciele aż po czubki palców. Oczy mogą być zamknięte lub otwarte – w zależności od tego, kiedy czujecie bardziej. Ciało może się kołysać, dłonie mogą wystukiwać rytm, usta mogą powtarzać słowa – bądźcie blisko, cokolwiek to dla Was znaczy".

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

J.Grzyb
2020-12-29 09:40:51
Serca były wkładane do żołądka tej pulchnej Pani...
guciu
2020-12-28 15:52:52
Do chóru nie zapraszam.
Dziewczynko
2020-12-28 09:26:56
Umyj się. Uczesz się.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ