środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Szczecinianki na Eurowizji! Tulia zaśpiewa utwór „Pali się”

Szczecinianki na Eurowizji! Tulia zaśpiewa utwór „Pali się”

Szczecinianki na Eurowizji! Tulia zaśpiewa utwór „Pali się”
Data publikacji: 2019-05-14 08:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 23:54
Wywietleń: 1225 390846

Szczecińska grupa Tulia zaśpiewa we wtorek (14 maja) w półfinałowym koncercie festiwalu Eurowizja w izraelskim Tel Avivie. Zespół wystąpi jako czwarty w kolejności wykonawca, a jeśli wokalistki - Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak - przejdą do finału, ponownie zobaczymy je na scenie w sobotę (w tym dniu wystąpi też Madonna jako gość specjalny). Panie wykonają w Izraelu nową, specjalnie przygotowaną na konkurs wersję piosenki „Fire of Love (Pali się)”. Początek transmisji festiwalu o godz. 21 w TVP 1.

Na kilka tygodni przed festiwalem wokalistki niemal bez przerwy podróżowały, koncertując m.in. w Madrycie, Moskwie, Amsterdamie, Londynie. Nie dały nawet rady odebrać osobiście Nagrody Artystycznej miasta Szczecin (za istotne osiągnięcia w 2018 roku), bowiem właśnie były w drodze do Tel Awiwu, by wystąpić w wideoklipie promującym ich występ na konkursie. Jakiś czas wcześniej panie zaprosił do siebie prezydenta Szczecina - Piotr Krzystek.

- Pan prezydent jeśli tylko kalendarz i obowiązki pozwolą oczywiście planuje oglądać konkurs Eurowizji. Tak jak mówił podczas spotkania z zespołem oraz mediami, trzyma kciuki za nasze przedstawicielki - powiedział nam Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina. - Tulia to jedna z wizytówek Szczecina i liczymy na bardzo dobrą ocenę zarówno jurorów, jak i publiczności.

Samo spotkanie było pierwszą okazją to osobistego poznania zespołu przez prezydenta. W prezencie otrzymał płytę winylową z podpisami dziewcząt.

Jak będzie wyglądał występ Tulii w Tel Awiwie? W ubiegłym tygodniu na oficjalnej, polskiej stronie eurowizyjnej można było przeczytać, że panie rozpoczną występ na obracającym się podeście, ubrane w czerwone woalki, obszerne płaszcze, inspirowane polskim folkiem spódnice i czerwone koszule oraz złote korony. Ich utworowi mają towarzyszyć wizualizacje z dominującymi czernią, czerwienią i bielą, na tle których znajdą się członkinie grupy. Pod koniec prezentacji na ekranach pojawić się ma z kolei ogień. O awans do finału szczecinianki zawalczą z przedstawicielami: Słowenii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Cypru, Serbii, Finlandii, Węgier, Estonii, Portugalii, San Marino, Islandii, Gruzji, Australii, Belgii i Grecji. 

Zaledwie w kilka dni po zakończeniu festiwalu, jedna z wokalistek - Joanna Sinkiewicz - będzie zdawała dyplom ze śpiewu klasycznego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie.

- Bardzo kibicuję dziewczynom i Asi, zatem oczywiście zasiądę przed telewizorem, będę oglądać konkurs i wspierać dobrymi myślami - powiedziała nam nauczycielka śpiewu Joanny, Iwona Górewicz. - Asia w niedzielę wróci z Izraela, w poniedziałek będzie czas na próby, a we wtorek już dyplom. Nie wiem w jakiej formie przyjedzie z festiwalu, ale na pewno zaśpiewa na piątkę, a może nawet na szóstkę. Będzie miała do wykonania dziesięć utworów, w tym arie i pieśni. To bardzo trudny materiał. Razem zaśpiewamy też duet z „Wesela Figara". Asia jest niezwykle zdolną dziewczyną. Ten biały głos, jaki dziewczyny wykonują w Tulii, jest najbardziej naturalną emisją głosu i nieskrępowaną ekspresją. Kiedy Asia tak mocno zaangażowała się w ten sposób śpiewania, to jeszcze lepiej zaczęła śpiewać klasycznie. Na razie mojej uczennicy udaje się łączyć dwa światy - śpiew klasyczny i zespół Tulia. ©℗ 

(MON)

Fot. Grzegorz Gołębiewski

Czy szczeciński zespół Tulia odniesie sukces na Eurowizji?

Komentarze

Kasia
Zgasło zanim się zapaliło
2019-05-14 23:27:26
Rob
Ha ha ha
2019-05-14 23:15:11
Wynik
Wynik potwierdza komentarze TULIA odpada z dalszej gry bo ta piosenka nie jest na festiwal
2019-05-14 23:15:04
Rob
Jada do domu
2019-05-14 23:11:22
Jarun
Tulia to zespół jednego przeboju. Widać brak pomysłu na drugi przebój, brak nowego brzmienia, instrumentów, melodii "wpadającej w ucho". Do Tulii /jako zespołu/ przyczepiło się jakieś g* z warszawki i pojechali do Izraela. Nic z tego nie wyjdzie. Tym niemniej życzę powodzenia.
2019-05-14 20:38:42
Awans
Awans ,niestety jeszcze nie w tym roku.Poczekamy jeszcze kilka lat.
2019-05-14 17:45:15
fan
Kupcie im bilety na najbliższy lot w kosmos.
2019-05-14 12:12:50
Ala
Zespół "Tulia" jaka to wizytówka Szczecina? One reprezentują Polskę a nie Szczecin panie Krzystek. Jak artysta pochodzi z np. z Łodzi to jest wizytówką Łodzi a jak z Przasnysza to jest wizytówką Przasnysza? A jedna z tych pań nie pochodzi chyba ze Szczecina, to jak jest wizytówką Szczecina. Chyba pan Krzystek trochę się zagalopował. Super, że dziewczyny mają jakiś pomysł na siebie i że wykorzystują swoje pięć minut ale Eurowizja to trochę nie to miejsce i czas.
2019-05-14 11:52:04
Olo
Nie podoba się piosenka Nie podoba się zespół nie podoba się cała ta otoczka. Zobaczymy ile zostało wyłożonych pieniążków na promocję czy wystarczy aby przeszły dalej?
2019-05-14 10:35:51
???
Dlaczego wybrali akurat tę piosenkę? Nie festiwalowa!
2019-05-14 10:07:58
Czy wygrają?
Wystarczy wysłuchać tej piosenki, porównać jej układ z konkurencją, a odpowiedź będzie jasna.
2019-05-14 09:30:34
Niestety
Niestety bez szans to wiadomo !!!, ale czy brak w Polsce dobrych piosenek na festiwal miedzynarodowy???
2019-05-14 08:47:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie