poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]

Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]

Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]
Data publikacji: 2019-04-29 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-01 16:11
Wywietleń: 834 388380

„Szczecin, jakiego nie znacie! Emerytowany stoczniowiec, który zostaje zmuszony do prowadzenia «nadmorskiego pensjonatu», prezydent usiłujący za wszelką cenę zwiększyć prestiż swojego miasta, nieudolny nauczyciel historii, próbujący ratować resztki godności i urodzony na Pomorzu Niemiec pragnący odzyskać utracone prawa do swojej małej ojczyzny. Co łączy bohaterów tych opowieści? Jedno miejsce: Szczecin!” – tak wydawca rekomenduje książkę szczecinianina Jacka Reisigera pt. „Stówa do morza”. We wtorek (30 kwietnia)  w Empiku Kaskada odbędzie się spotkanie z autorem – o godz. 18.

W książce odnajdziemy znane nam wszystkim miejsca – ot, choćby właściciel pensjonatu zabiera swoich gości „nad morze”, czyli na plażę „Dziewoklicz”, a po jakimś czasie, kiedy jego fortuna mocno się powiększyła, wykłada pieniądze na odbudowę Wieży Quistorpa. W powieści odnajdziemy też „Kurier Szczeciński”, w którym bohaterowie czytają informację o tym, iż runął pomnik z trzema orłami na Jasnych Błoniach… Mieszkańcom Szczecina zapewne miło się będzie czytało opowieść o ich mieście (polecamy fragment o pomysłach na odbudowę Sediny!), być może pojawią się spekulacje, o jakich autentycznych osobach myślał autor, tworząc takie postaci jak choćby wspomniany właściciel pensjonatu.

Oddajmy jeszcze raz głos wydawcy: „Autor, nie kryjąc się ze swoją miłością do rodzinnego miasta, opowiada o nim przez pryzmat ekscentrycznych postaci związanych z popularnymi stereotypami na jego temat. Cztery przesycone absurdalnym humorem historie spodobają się nie tylko tym, którzy znają i lubią Szczecin, ale także tym, którzy jeszcze nie mieli okazji go odwiedzić. Niech to będzie inspiracja do wycieczki śladami tych nietuzinkowych bohaterów!”. ©℗

Dla naszych Czytelników mamy jeden egzemplarz książki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.ksiazka – na SMS-y czekamy tylko (30 kwietnia). Książkę otrzyma osoba, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT. 

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie