poniedziałek, 16 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]

Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]

Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]
Data publikacji: 2019-04-29 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-01 16:11
Wywietleń: 682 388380

„Szczecin, jakiego nie znacie! Emerytowany stoczniowiec, który zostaje zmuszony do prowadzenia «nadmorskiego pensjonatu», prezydent usiłujący za wszelką cenę zwiększyć prestiż swojego miasta, nieudolny nauczyciel historii, próbujący ratować resztki godności i urodzony na Pomorzu Niemiec pragnący odzyskać utracone prawa do swojej małej ojczyzny. Co łączy bohaterów tych opowieści? Jedno miejsce: Szczecin!” – tak wydawca rekomenduje książkę szczecinianina Jacka Reisigera pt. „Stówa do morza”. We wtorek (30 kwietnia)  w Empiku Kaskada odbędzie się spotkanie z autorem – o godz. 18.

W książce odnajdziemy znane nam wszystkim miejsca – ot, choćby właściciel pensjonatu zabiera swoich gości „nad morze”, czyli na plażę „Dziewoklicz”, a po jakimś czasie, kiedy jego fortuna mocno się powiększyła, wykłada pieniądze na odbudowę Wieży Quistorpa. W powieści odnajdziemy też „Kurier Szczeciński”, w którym bohaterowie czytają informację o tym, iż runął pomnik z trzema orłami na Jasnych Błoniach… Mieszkańcom Szczecina zapewne miło się będzie czytało opowieść o ich mieście (polecamy fragment o pomysłach na odbudowę Sediny!), być może pojawią się spekulacje, o jakich autentycznych osobach myślał autor, tworząc takie postaci jak choćby wspomniany właściciel pensjonatu.

Oddajmy jeszcze raz głos wydawcy: „Autor, nie kryjąc się ze swoją miłością do rodzinnego miasta, opowiada o nim przez pryzmat ekscentrycznych postaci związanych z popularnymi stereotypami na jego temat. Cztery przesycone absurdalnym humorem historie spodobają się nie tylko tym, którzy znają i lubią Szczecin, ale także tym, którzy jeszcze nie mieli okazji go odwiedzić. Niech to będzie inspiracja do wycieczki śladami tych nietuzinkowych bohaterów!”. ©℗

Dla naszych Czytelników mamy jeden egzemplarz książki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.ksiazka – na SMS-y czekamy tylko (30 kwietnia). Książkę otrzyma osoba, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT. 

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie