Niedziela 16 maja 2021r. 

Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]

Data publikacji: 2019-04-29 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-01 16:11
Szczecin, jakiego nie znacie [KONKURS]
 

„Szczecin, jakiego nie znacie! Emerytowany stoczniowiec, który zostaje zmuszony do prowadzenia «nadmorskiego pensjonatu», prezydent usiłujący za wszelką cenę zwiększyć prestiż swojego miasta, nieudolny nauczyciel historii, próbujący ratować resztki godności i urodzony na Pomorzu Niemiec pragnący odzyskać utracone prawa do swojej małej ojczyzny. Co łączy bohaterów tych opowieści? Jedno miejsce: Szczecin!” – tak wydawca rekomenduje książkę szczecinianina Jacka Reisigera pt. „Stówa do morza”. We wtorek (30 kwietnia)  w Empiku Kaskada odbędzie się spotkanie z autorem – o godz. 18.

W książce odnajdziemy znane nam wszystkim miejsca – ot, choćby właściciel pensjonatu zabiera swoich gości „nad morze”, czyli na plażę „Dziewoklicz”, a po jakimś czasie, kiedy jego fortuna mocno się powiększyła, wykłada pieniądze na odbudowę Wieży Quistorpa. W powieści odnajdziemy też „Kurier Szczeciński”, w którym bohaterowie czytają informację o tym, iż runął pomnik z trzema orłami na Jasnych Błoniach… Mieszkańcom Szczecina zapewne miło się będzie czytało opowieść o ich mieście (polecamy fragment o pomysłach na odbudowę Sediny!), być może pojawią się spekulacje, o jakich autentycznych osobach myślał autor, tworząc takie postaci jak choćby wspomniany właściciel pensjonatu.

Oddajmy jeszcze raz głos wydawcy: „Autor, nie kryjąc się ze swoją miłością do rodzinnego miasta, opowiada o nim przez pryzmat ekscentrycznych postaci związanych z popularnymi stereotypami na jego temat. Cztery przesycone absurdalnym humorem historie spodobają się nie tylko tym, którzy znają i lubią Szczecin, ale także tym, którzy jeszcze nie mieli okazji go odwiedzić. Niech to będzie inspiracja do wycieczki śladami tych nietuzinkowych bohaterów!”. ©℗

Dla naszych Czytelników mamy jeden egzemplarz książki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.ksiazka – na SMS-y czekamy tylko (30 kwietnia). Książkę otrzyma osoba, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT. 

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ