Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Szalone i zakazane namiętności w Klubie XIII Muz

Data publikacji: 2021-11-17 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-17 22:49
Szalone i zakazane namiętności w Klubie XIII Muz
Nowa książka Jarosława Błahego to "Zaklęty w szerszenim gnieździe". Fot. arch.  

Jarosław Błahy i Jarosław Jakubowski będą bohaterami kolejnej odsłony Czwartków Literackich "13" Muz / Szczecińskiego Przeglądu Literackiego "Forma". 18 listopada o g. 19 w Klubie XIII Muz w Szczecinie opowiedzą o swoich nowych książkach.

Błahy ma na koncie między innymi publikację o "rzeźniku z Niebuszewa". Teraz wydał prozę zatytułowaną "Zaklęty w szerszenim gnieździe". Jacek Bielawa pisze o niej tak: "Dla „zaklętego w szerszenim gnieździe” – piszącego siebie i o sobie – eseistyczna forma jest narzędziem samobójstwa dokonywanego na własnym ego. Wyszarpuje z siebie Błahy kawałki życiorysu, strzępy przeczytanych książek, powidoki dzieciństwa i snów, by ulepić z nich tekstowe, szerszenie gniazdo, na postrach dla zakłamanych i lękliwych, na pokusę dla szczerych i odważnych. W mrocznym wnętrzu tych – zrodzonych z nietzscheańskiego ducha – tekstów kryją się szalone, zakazane, stłumione namiętności i pragnienia".

Jakubowski będzie promował tom poezji "Bardzo długa zima" oraz opowiadania zebrane w tom "Ciemna dolina". O tym pierwszym Karol Samel pisze, że jego atutem jest "nieoczekiwanie drapieżny ironizm, który poprzez swoją dotkliwą namacalność staje się wyjątkową platformą kontaktu autora z czytelnikiem". Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Literatury w ramach Tarczy dla Literatów. "Ciemną dolinę" ma za to charakteryzować, wedle Katarzyny Wójcik, "mroczna, miejscami dystopiczna wizja świata". Książkę dofinansowano środkami z resortu kultury.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA