Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Sylwester w kinie

Data publikacji: 2019-12-31 13:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-31 20:57
Sylwester w kinie
 

Kinomaniacy mogą w sylwestrową noc wziąć udział w seansach, podczas których będzie okazja przedpremierowo obejrzeć niektóre nowe filmy, np. „Judy” z Renee Zellweger czy „Mayday” z Piotrem Adamczykiem.

W „Heliosie” pokazy rozpoczną się o godz. 21.45, o północy zaplanowano toast noworoczny z lampką szampana. Bilety kosztują 70 złotych. Uczestnicy imprezy mogą wybrać jeden spośród dwóch zestawów filmowych. W pierwszym są polskie filmy: wspomniany „Mayday” (na podstawie tej samej sztuki, którą znamy z teatru, choćby ze szczecińskiego Teatru Polskiego!) oraz „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, w drugim – amerykańskie produkcje: „Gorący temat” i „Judy”.

W szczecińskim Multikinie nie będzie nocnego maratonu filmowego (w innych miastach takie są zaplanowane…) – kino będzie czynne w sylwestra do godziny 23.

Bohater filmu „Mayday”, Janek (w tej roli – Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz).

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem.

W filmie „Gorący temat” wystąpili: Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman. O czym jest ta opowieść? Oto stacja The Fox News – jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery, trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć dość.

No i wreszcie „Judy”, biografia Judy Garland – cudownego dziecka sceny i wielkiego ekranu, dziewczyny, która dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie podbiła serca światowej publiczności. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia kinomani poznają w filmie Judy Garland, zmęczoną życiem artystkę, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom.

(MON)

Fot. materiały dystrybutora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kto z kim się przytulał nie napiszę.
2019-12-31 20:26:53
Nie chcę być anty-trendy.
Sylwester w kinie
2019-12-31 15:47:52
Galaxy? Tam też się ktoś przytulał i dostał nożem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA