niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Święto designu

Święto designu

Święto designu
Data publikacji: 2015-10-15 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 324 28766

Trzy dni z pięknymi przedmiotami i pracami graficznymi. W szczecińskiej OFF Marinie w piątek zaczyna się druga edycja Design Days.

W zeszłym roku impreza trwała kilkanaście godzin, teraz jej formuła rozrosła się już do trzech dni. Design Days rozpocznie się w OFF Marinie (ul. Chmielewskiego 18, Szczecin) w piątek o godz. 18 od wernisażu prac studentów uczelni artystycznych pod kuratelą Michała Kacperczyka. Następnie wykład „Dlaczego dizajn zniszczył mi życie?” wygłosi Patryk Słowiński z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Po nim nastąpi branżowa randka.

- Takie miejsca, jak OFF Marina i imprezy, jak ta skupiają potencjał kreatywnych ludzi. Liczę na to, że dzięki takim spotkaniom zbudujemy markę opartą na kreatywnym myśleniu - mówił podczas konferencji prasowej Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. 

W sobotę w OFF Marinie od godz. 12 swoje produkty prezentować będą liczni wystawcy z Polski i z zagranicy. Wówczas otwarta zostanie też ekspozycja prac studentów z Pracowni Znaku i Typografii i Podstaw Projektowania Znaku i Form Identyfikacyjnych. Od godz. 13 do 19 trwać będą wykłady m.in. o przemysłach kreatywnych. O godz. 20 zacznie się koncert Design Days Orchestra pod przewodnictwem Tomka Licaka. W niedzielę o godz. 14 odbędą się warsztaty stolarskie „zrób to sam". Więcej na www.off-marina.pl. ©℗

(szymw)

fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: W piątek w OFF Marinie zaczną się Design Days.

Komentarze

Czy te.... na fotce to desing i desinżka ??
.
2015-10-16 19:50:47
Honorat, bo to małpy!! Za banana napiszą w każdym języku ( nie rozumiejąc ).
.
2015-10-16 19:47:48
Honorat
Co jakiś czas nasi Rodacy sprzeniewierzają się fraszce Mikołaja: "... Polacy nie gęsi, iż swój język mają". Najpierw było zauroczenie łaciną (patrz Trylogia), potem francuszczyzną, po II WŚ językiem rosyjskim a teraz angielszczyzną. Potem zaśmiecają język nasz ojczysty takie potworki jak "design", "briefing", "projekt" (w znaczeniu zrealizowanego już lub realizowanego przedsięwzięcia). Mamy też łamańce składniowe jak: "36. PKO Półmaraton Szczecin", "PKO Szczecin Open". Najśmieszniejsze, a może żałosne, jest odczytywanie takich pseudo inteligenckich składanek, w których zawarty jest liczebnik: słowa angielskie czyta się po angielsku ale liczebnik już po polsku. Mamy też ciekawe nazwy różnych obiektów, np. "Azoty Arena", czy "pływający basen", czyli "Floating Arena". W Tychach niedawno ogłoszono konkurs na nazwę nowego parku wodnego. W końcu odrzucono wszystkie wydumane propozycje w rodzaju "aquapark", "aquadrom", a wybrano prostą ale ładną nazwę "Wodny Park Tychy". W Koszalinie jest obiekt o podobnej nazwie. W mieście "Floating Gardenów" jest inny "trynd".
2015-10-16 16:56:00
Wieloznaczny termin
No, ja też jestem tylko zwykłym i przeciętnym człowieczkiem i nie rozumiem dlaczego w moim kraju używa się takich słów. A ochrona języka polskiego tutaj nie obowiązuje? To jest tylko dla ę ą czy jeż mogę przyjść?
2015-10-16 12:18:14
Podpis
A kto to jest na zdjęciu?
2015-10-16 06:17:29
Czy może mi powiedzieć wyliniała papuga ( małpka ) co to DESING
Nie jestem światowy.
2015-10-15 16:17:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy