Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Weekend - wybierz się na imprezę

Data publikacji: 2015-09-24 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:50
Weekend - wybierz się na imprezę
 

Ostatni weekend września przywita szczecinian mnóstwem atrakcji. Podczas nadchodzących dni czeka nas m.in. Noc naukowców, wyjątkowe koncerty w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, premiera płyty „Śpiew Szczerbatych Mew” i koncert zespołu Lady Pank. Będzie się działo - zapewnia Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej magistratu.

W piątek (25.09) w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędzie się kolejna Noc Naukowców. W tym roku będzie to dziesiąta, jubileuszowa odsłona wydarzenia. W programie znalazło się ponad 150 atrakcji, a wśród nich m.in. Fizyka w plenerze, matematyczny saper, poszukiwania skarbu za pomocą wykrywacza metali, warsztaty z kryminalistyki i robotyki. Wydarzenie odbędzie się w godzinach: 10.00 –  22.00.
Więcej na 
www.nocnaukowcow.zut.edu.pl

W piątkowy wieczór (25.09) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert „Xuefei Yang gra Rodriga”. Wybitna gitarzystka z Chin wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej zaprezentuje dzieła Maurica Ravela, Joaquina Rodriga i Alexandra von Zemlinsky’ego. Początek koncertu o godz. 19.00.
Więcej na 
www.filharmonia.szczecin.pl

W piątek (25.09) o godz. 21.00 w Domu Grabarza w ramach cyklu „Tego słucham” odbędzie się koncert Michała Zygmunta, wrocławskiego utalentowanego gitarzysty. Tworzy on muzykę, łączącą elementy różnych gatunków - od jazzu, fusion, po muzykę ludową, blues czy world music. Tego samego dnia na scenie wystąpi również MEF, czyli Mateusz Rychlicki, znany z zespołu Kristen. 
Więcej na 
www.tegoslucham.pl

W sobotę (26.09) o godz. 10.30 pod pomnikiem Czynu Polaków rozpocznie się wydarzenie Bieg Pamięci Krzyśka Kuczyńskiego. Bieg odbędzie się pod hasłem MALI HEROSI WALCZĄ Z RAKIEM! W programie zaplanowano biegi dla najmłodszych na dystansie 200 i 600 metrów oraz zmagania dla dorosłych na dystansie 2,5 oraz 5 km. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił pokonując 5km Nordic Walking. Celem drugiej edycji Biegu jest zbiórka środków finansowych na wsparcie leczenia dzieci chorych na białaczkę i inne choroby nowotworowe, podopiecznych szczecińskiego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe działającego przy klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.
Szczegóły na 
www.protiming24.pl  

W sobotę (26.09) o godz. 17.00 w Teatrze Lalek „Pleciuga” odbędzie się premiera dla najmłodszych pt.: „Tygrysek i kapitan Morgan” w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego. „Tygrysek i kapitan Morgan” to przedstawienie o tym, jak mały, odważny i marzący o wspaniałych przygodach Tygrysek wyrusza w świat wraz z piracką załogą kapitana Morgana. Morska podróż zaprowadzi ich aż na plantację uwielbianych przez wszystkich bananów. Starcie między przyjaznymi żyrafami a agresywnymi piratami wydaje się nieuniknione. 
Więcej na 
www.pleciuga.pl 

Energia Wschodu to tytuł pierwszego koncertu Baltic Neopolis Orchestra w nowym sezonie artystycznym. Orkiestra zagra w sobotę (26.09) o godz. 19.00 z ukraińskim altowiolistą Maximem Rysanowemw Kościele p.w. św. Jana Ewangelisty przy ul. św. Ducha 9. Podczas inaugurującego koncertu usłyszymy repertuar bardzo różnorodny, mieszankę młodości z klasyką, które łączy wschodnie pochodzenie. Utwory młodej bułgarskiej kompozytorki Dobrinki Tabakovej zestawione zostaną z kompozycją najwybitniejszego symfonika XX w. Dymitra Szostakowicza i okraszone polską nutą poznańskiego kompozytora Szymona Brzóski. W roli solisty i dyrygenta wystąpi wybitny altowiolista Maxim Rysanov, jeden z najbardziej dynamicznych i charyzmatycznych muzyków swojego pokolenia, który dzięki swoim wykonaniom zarazi publiczność niesamowicie żywą energią Wschodu.
Więcej na www.balticneopolis.pl 

Jak co roku w ostatni weekend fani Depeche Mode z całej Polski przyjeżdżają do  Szczecina, by uczestniczyć w Ogólnopolskim Zlocie Fanów. Specjalnie na tą okazję Dom Kultury Słowianin zamieni się w scenę rodem z koncertów tria z Basildon. Na tegoroczną edycję organizatorzy przygotowali nowe dekoracje. Uruchomiony zostanie także drugi parkiet z muzyką synth/electro/futurepop/ebm. Początek o godz. 20.00.
Więcej na 
www.slowianin.org

W niedzielne południe (27.09) odbędzie się V odsłona kultowego Biegu Górskiego na K2. Trasa Biegu przebiega po drogach ścieżkach leśnych. Na trasie są liczne podbiegi oraz zbiegi. Bieg odbywa się na 3 pętlach po 2,85 km każda. Start i meta znajdują się na boisku na ul. Arkońskiej (naprzeciwko stadionu Arkonii).
Więcej na 
www.biegnak2.pl 

W niedzielę (27.09) o godz. 16.00 w Starej Rzeźni na Łasztowni odbędzie się premiera płyty Śpiew Szczerbatych Mew. W industrialnym klimacie Łasztowni zabrzmią na nowo takie hity, jak „Parówkowa Cesarzowa”, „Marzena” czy „Morze”. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć, będących rezultatem konkursu zorganizowanego przez Teatr Współczesny. 
Więcej na 
www.wspolczesny.szczecin.pl

W niedzielne popołudnie (27.09) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Aga Zaryan. Towarzyszyć jej będą szczecińscy filharmonicy. Aga Zaryan jest cenioną w świecie wokalistką jazzową, która przybliża publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRae i Joni Mitchell. Łączy ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym, matowym tonem głosu. Nagrała w Polsce pięć albumów, w tym złoty, platynowy i multiplatynowy. Koncert opiera się przede wszystkim na utworach z pierwszego polskojęzycznego krążka w dyskografii Agi Zaryan „Umiera piękno” to dziewięć wierszy poetów okresu wojennego opowiadających o życiu w Warszawie w czasie powstania w 1944 roku. Bolesne wspomnienia, obraz zburzonej stolicy, ale też żar miłosnych uniesień zatopione są w poetyce jazzu. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
Więcej na 
www.filharmonia.szczecin.pl

Jeszcze tego dnia w Azoty Arenie odbędzie się koncert Lady Pank – The Best Of. Lady Pank to jeden z najpopularniejszych zespołów w historii polskiego rocka, który jest na polskie scenie od 1981 roku. Mają na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich: „ Tańcz, głupia tańcz”, „Fabryka małp”, „Sztuka latania”, „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy” czy „Kryzysowa narzeczona”. Trasa Lady Pank THE BEST OF będzie przekrojem największych hitów zespołu, który na przestrzeni lat zjednał sobie wielu fanów. W 2016 roku zespół planuje wydanie nowego albumu, z którego single zabrzmią także podczas trasy THE BEST OF. Zapowiada się niezwykłe widowisko: zaskakujące scenografia, zadziwiające efekty multimedialne, inscenizacje z użyciem nowoczesnej techniki scenicznej, przygotowane specjalnie dla wielbicieli dobrego brzmienia gitar i rockowych hitów. Początek o 18.00.
Więcej na 
www.trasaladypank.pl 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś na Miarę
2015-09-24 17:53:39
Kiedy w Filharmonii Cudów Świata koncert Tercetu Egzotycznego?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA