Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Patronat KURIERA: ogród Wałów Chrobrego

Data publikacji: 2015-09-18 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Patronat KURIERA: ogród Wałów Chrobrego
 

Dwa dni ogrodu, a przy nim „Wałówka z przysmakami" oraz Wektory Ruchu - co znaczy, że na Wały Chrobrego, a też na sąsiedni pl. Mickiewicza, w ten weekend zjadą domowi ogrodnicy, smakosze oraz amatorzy aktywnego wypoczynku nie tylko ze Szczecina. Przyczynkiem będzie jedna z najbardziej cenionych i oczekiwanych imprez wystawienniczych ph. „Pamiętajcie o ogrodach".

W jesiennej odsłonie - blisko 100 stoisk z najlepszą zieloną ofertą: od cebul i bylin, przez krzewy i drzewa - owocowe oraz ozdobne, aż po rarytasy do zielnika na kuchennym parapecie i sprzęt ogrodniczy.

- Od kilku lat niezmiennie poszukiwane są rośliny o zdrowych owocach. Polecam więc ciekawą odmianę kiwi pstrolistnych - ’Vita Kola’. Na uwagę zasługuje również cytryniec chiński i jego samopylna, obficie owocująca odmiana ’Sadova no1’ - mówi Marek Maj, współorganizator wydarzenia. - Trudno przecenić walory jagody goi, szczególnie odmiany ’New Big’. Na kiermaszu spodziewamy się też sadzonek krzewów o równie dobroczynnym działaniu: morwy białej i czarnej, jarząbu domowego, derenia jadalnego, pigwowców, paleczników chińskich oraz rzadko spotykanej wisienki kosmatej.

Kto szuka oryginalnych roślin do domu czy ogrodu, ten na kiermaszu je znajdzie. Ale to nie wszystko.

- Dla uatrakcyjnienia rozwinęliśmy formułę imprezy o branżę spożywczych produktów regionalnych oraz o „Wektory Ruchu". W ulicy Szczerbcowej staną stoiska „Wałówki z przysmakami”. Natomiast na pl. Mickiewicza odbędzie się plener sportu i rekreacji - mówi Robert Szyjanowski, współorganizator wydarzenia.

Kiermasz „Pamiętajcie o ogrodach": sobota w godz. 9-18, niedziela w g. 9-17. W jego trakcie odbędzie się  konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze. Kupon oraz zasady głosowania publikujemy w papierowym, piątkowym wydaniu „Kuriera".

(an)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA