wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Suknie pod szkłem

Suknie pod szkłem

Suknie pod szkłem
Data publikacji: 2016-03-07 14:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 280 122647

Przez blisko miesiąc, na przeszklonym dziedzińcu szczecińskiego Muzeum Narodowego przy ulicy Staromłyńskiej, obejrzeć można będzie kolekcję haute couture. Jej autorem jest Michał Marczewski, pochodzący ze Szczecina projektant mody.

Kolekcja zatytułowana jest „Virgo", a jej prezentacja potrwa w dniach 9 marca-3 kwietnia. Projektanta zainspirowała moda wieczorowa lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. To czas, kiedy kobiety mogły wybierać pomiędzy pierwszymi wręcz minimalistycznymi propozycjami Chanel, a znanymi z teatralnego przepychu kreacjami Diora. Sama nazwa kolekcji nawiązuje do znaków zodiaku (Virgo to łacińska nazwa Panny) i ma wskazywać na pewną zachowawczość. Projektant unika głębokich dekoltów i przezroczystości. Ubrania mają podkreślać kobiece kształty ale bez epatowania erotyzmem. 

Osiemnaście zestawów, szytych technikami charakterystycznymi dla haute couture, powstało na Pomorzu Zachodnim. Ze względu na ręczne przeszycia i wykończenia, wykonanie niektórych modeli trwało nawet 60–70 godzin. 
 
Michał Marczewski jest projektantem samoukiem. Uczył się od krawcowych w teatrach, w dużych i małych zakładach odzieżowych. Co roku pokazuje przynajmniej dwie kolekcje pod metką Atelier Marczewski. Brał udział m.in. w Polskim Tygodniu Mody oraz Berlin Fashion Week. W 2011 roku określony został przez magazyn Elle jako „mistrz sukien koktajlowych", a magazyn Vogue Italia opublikował fotografie z kampanii projektanta jako jedno z najlepszych zdjęć mody w sezonie jesień-zima 2011.

(kas)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy