środa, 03 marca 2021r.

Stenka na krzesełku przed księgarnią. Zdobądź autograf i porozmawiaj z pisarką!

Data publikacji: 2021-01-27 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-27 20:47
Stenka na krzesełku przed księgarnią. Zdobądź autograf i porozmawiaj z pisarką!
Fot. Pan Aparacik  

Mamy dobrą wiadomość dla fanów twórczości szczecińskiej pisarki. Otóż w środę (27 stycznia) ukazała się nowa powieść Barbary Stenki, zatytułowana "Zostań sama w domu". Wydawnictwo "Nasza Księgarnia" rekomenduje tę książkę dla czytelników w wieku 10 - 14 lat. Wiemy jednak, że powieści pisarki są niezwykle lubiane też przez rodziców i dziadków nastolatków, a przy przy lekturze choćby jej "Masła przygodowego" zaśmiewały się całe rodziny, czytając na głos tą znakomitą książkę. Gdyby ktoś z Państwa chciałby porozmawiać z autorką, kupić nową powieść i otrzymać autograf, ma taką możliwość w sobotę (30 stycznia) przed (tak, tak! mamy przecież pandemię!) księgarnią "FiKa" (al. Papieża Jana Pawła II 8), w godz. 11 - 15.

Nowa powieść Barbary Stenki otrzymała wyróżnienie w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

– Nie są to moje twórcze przełożenia odczuć z pandemii – książka powstała tuż przed. Premiera miała być we wrześniu tego roku. Małe opóźnienie, ale i tak skaczę z radości – powiedziała nam pisarka.

"Zostań sama w domu" to historia pełna humoru i tajemnicy. Akcja rozgrywa się w Morzyczynie nad jeziorem Miedwie podczas wakacji. Poznajemy zatem dwunastoletnią Dianę i jej babcię - aktywistkę, na co dzień zajmującą się projektowaniem krzeseł. Fabuła przeplata się z retrospekcją z dzieciństwa Diany, z życia które wiodła z mamą w Rzeszowie...

Barbara Stenka to pisarka, poetka, autorka dwunastu powieści dla dzieci i młodzieży, a także piosenek, scenariuszy i słuchowisk. Za książkę "Masło przygodowe" otrzymała pierwszą nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Od dwudziestu pięciu lat jest instruktorką w grupie artystycznej Arfik, dla której pisze również teksty.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ