Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Poezja online. Adamska czyta Stenkę

Data publikacji: 2020-04-11 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-11 15:45
Poezja online. Adamska czyta Stenkę
 

Na kolejny wieczór online zaprasza w sobotę (11 kwietnia) o godz. 21 na swoim profilu facebookowym, aktorka szczecińskiego Teatru Polskiego - Olga Adamska, ubiegłoroczna laureatka publiczności naszego plebiscytu teatralnego pn. Bursztynowy Pierścień.

- Spotkam się z publicznością czytając wiersze pisarki i poetki Barbary Stenki. Czytać wiersze poety, którego się zna to wyzwanie, a gdy z poetą, a w tym wypadku poetką, łączy cię przyjaźń tym milsze i bardziej dojmujące - powiedziała nam aktorka. - Mieszkamy w jednym mieście i jak dotąd spotykałyśmy się zawsze na spacerach w parkach i lasach. Tam wśród kojącej natury, toczyłyśmy nasze rozmowy.

Teraz czas na kilka słów Basi Stenki o Oldze Adamskiej: "Olga jest dla mnie osobą inspirującą w każdej sytuacji: że na scenie, to oczywiste, ale jest równie ożywczym źródłem natchnień i za kierownicą, i na leżaku w Różance, i w stadninie koni, i w kolejce do kasy w sklepie. Ona ma moc wyzwalającą dla twórcy, jest filtrem, który nadaje moim tekstom nową, nieprzewidywalną wartość. Rzadko mam okazję prezentować swoją twórczość dla dorosłych - tym cenniejsza inicjatywa Olgi".

(MON)

Na zdjęciu: Olga Adamska

Fot. Karolina Nowaczyk

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ