Wtorek 20 kwietnia 2021r. 

Pieczenie chleba i książkowe kupki wstydu

Data publikacji: 2020-03-22 22:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Pieczenie chleba i książkowe kupki wstydu
 

Co porabiają w domach szczecińscy artyści, choćby muzycy, którzy nie mogą teraz występować na koncertach? Albo pisarze, pozbawieni bezpośredniego kontaktu z czytelnikami na spotkaniach autorskich? Czy obecna sytuacja i duuużo wolnego czasu stały się dla nich inspiracją dla kreatywnych działań? A może nadrabiają teraz zaległości filmowe i książkowe?

Czy pandemia może być inspiracją do powieści?

- Oczywiście! Pełen wachlarz ludzkich postaw prezentowanych często publicznie dzięki internetowi, dzięki niemu także ujawnianych i piętnowanych. Postaw mądrych i godnych naśladowania oraz postaw złych i głupich - uważa autor powieści kryminalnych Marek Stelar. - To truizm, ale jak zwykle można czerpać z tego garściami, można puścić wodze fantazji i oby tylko na fantazjowaniu się skończyło. Żadne epidemie nie dotknęły naszej kultury na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci aż w takim stopniu. To jest trochę tak, że mamy teraz na żywo i realnie to, o czym zwykle czytaliśmy w książkach, czyli życie przerosło fikcję. Z drugiej strony, za jakiś czas pisarze będą ją tworzyć na podstawie tego,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-03-2020

 

Autor: Monika Gapińska
Fot. projekt okladki - Maciek Mizgalski

Komentarze

wirus obudził demony kultury
2020-03-23 11:11:22
Pasożyty i hochsztaplerzy wszelkiej maści mobilizują się, bo jak zwykle chcą wyłudzić od społeczeństwa pieniądze, zmuszając osaczonych po domach obywateli do kontemplowania ich "dzieł". Sztukmistrze chyba osiągnęli już dno, a tandeta "artystyczna" niebawem osiągnie impet tsunami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ