Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Startuje festiwal „Młodzi i Film”. 75 obrazów w konkursach

Data publikacji: 2019-06-10 06:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-21 15:39
Startuje festiwal „Młodzi i Film”. 75 obrazów w konkursach
 

Podczas 38. edycji Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie widzowie obejrzą dwa tytuły premierowe w konkursie głównym, a o Wielkiego Jantara będzie walczyć 10 produkcji polskich. Nadto 65 obrazów weźmie udział w konkursie fabularnych, dokumentalnych i animowanych filmów krótkometrażowych. Impreza startuje w poniedziałek (10 czerwca) o g. 19 w kinie „Kryterium” w Centrum Kultury 105.

Tegoroczny festiwal odbędzie się 10-15 czerwca. Gościny filmowcom udzieli Centrum Kultury 105. Konkurs pełnometrażowych debiutów filmowych zapowiada się jako bardzo różnorodny.

- Już w ubiegłym roku mieliśmy bardzo ciekawy konkurs, ale ten rok przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, bo jest arcywspaniale! - mówi Janusz Kijowski,dyrektor programowy festiwalu. - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się stworzyć tak ciekawy repertuar i jestem przekonany, że przypadnie on do gustu naszym widzom.

Filmy zakwalifikowane to: „Dziura w głowie”, reż. Piotr Subbotko; „Eastern”, reż. Piotr Adamski (premiera); „Juliusz”, reż. Aleksander Pietrzak; „Moja polska dziewczyna, reż. Ewa Banaszkiewicz; „Nic nie ginie”, reż. Kalina Alabrudzińska; „Nina”, reż. Olga Chajdas; „Underdog”„, reż. Maciej Kawulski; „Via Carpatia”, reż. Klara Kochańska;
„Warany z Komodo”, reż. Michał Borczuch oraz „Zgniłe uszy”, reż. Piotr Dylewski (premiera).

Nadto kinomani obejrzą 31 krótkometrażowych fabuł oraz po 17 dokumentów i animacji, które powalczą o nagrody w tegorocznym konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych.

- Z radością obserwuję wzrost poziomu artystycznego i produkcyjnego polskich filmów krótkometrażowych, a 65 filmów, które pokażemy, to prawdziwe perły - twierdzi Liwia Mądzik, wicedyrektorka programowa.

Na laureatów festiwalu „Młodzi i Film” poza statuetkami Jantara, czekają także nagrody pieniężne. Grand Prix Wielki Jantar dla najlepszego filmu w konkursie pełnometrażowych debiutów fabularnych jest warty 40 tysięcy złotych. Nadto nagrody aktorskie, za reżyserię, scenariusz, zdjęcia i muzykę. ©℗

(m)

Fot. MiF

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA