niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Startuje festiwal „Młodzi i Film”. 75 obrazów w konkursach

Startuje festiwal „Młodzi i Film”. 75 obrazów w konkursach

Startuje festiwal „Młodzi i Film”. 75 obrazów w konkursach
Data publikacji: 2019-06-10 06:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-21 15:39
Wywietleń: 397 392572

Podczas 38. edycji Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie widzowie obejrzą dwa tytuły premierowe w konkursie głównym, a o Wielkiego Jantara będzie walczyć 10 produkcji polskich. Nadto 65 obrazów weźmie udział w konkursie fabularnych, dokumentalnych i animowanych filmów krótkometrażowych. Impreza startuje w poniedziałek (10 czerwca) o g. 19 w kinie „Kryterium” w Centrum Kultury 105.

Tegoroczny festiwal odbędzie się 10-15 czerwca. Gościny filmowcom udzieli Centrum Kultury 105. Konkurs pełnometrażowych debiutów filmowych zapowiada się jako bardzo różnorodny.

- Już w ubiegłym roku mieliśmy bardzo ciekawy konkurs, ale ten rok przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, bo jest arcywspaniale! - mówi Janusz Kijowski,dyrektor programowy festiwalu. - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się stworzyć tak ciekawy repertuar i jestem przekonany, że przypadnie on do gustu naszym widzom.

Filmy zakwalifikowane to: „Dziura w głowie”, reż. Piotr Subbotko; „Eastern”, reż. Piotr Adamski (premiera); „Juliusz”, reż. Aleksander Pietrzak; „Moja polska dziewczyna, reż. Ewa Banaszkiewicz; „Nic nie ginie”, reż. Kalina Alabrudzińska; „Nina”, reż. Olga Chajdas; „Underdog”„, reż. Maciej Kawulski; „Via Carpatia”, reż. Klara Kochańska;
„Warany z Komodo”, reż. Michał Borczuch oraz „Zgniłe uszy”, reż. Piotr Dylewski (premiera).

Nadto kinomani obejrzą 31 krótkometrażowych fabuł oraz po 17 dokumentów i animacji, które powalczą o nagrody w tegorocznym konkursie krótkometrażowych debiutów filmowych.

- Z radością obserwuję wzrost poziomu artystycznego i produkcyjnego polskich filmów krótkometrażowych, a 65 filmów, które pokażemy, to prawdziwe perły - twierdzi Liwia Mądzik, wicedyrektorka programowa.

Na laureatów festiwalu „Młodzi i Film” poza statuetkami Jantara, czekają także nagrody pieniężne. Grand Prix Wielki Jantar dla najlepszego filmu w konkursie pełnometrażowych debiutów fabularnych jest warty 40 tysięcy złotych. Nadto nagrody aktorskie, za reżyserię, scenariusz, zdjęcia i muzykę. ©℗

(m)

Fot. MiF

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie