piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Sputnik w Pionierze

Sputnik w Pionierze

Sputnik w Pionierze
Data publikacji: 2018-12-10 14:14
Wywietleń: 811 365956

W ramach „Sputnik w kinie Pionier 1907”  trwa w Szczecinie pokaz najnowszych rosyjskich produkcji. Przez trzy dni w najstarszym kinie na świecie będzie można obejrzeć takie filmy jak: „Sieć”, „Lili” i „Animator”.

W poniedziałek (10 grudnia) odbędzie się pokaz rosyjskiego dramatu pt. „Sieć”. Film opowiada historię młodego mężczyzny, który przybywa do rybackiej wioski nad brzegiem Morza Białego w poszukiwaniu dziewczyny, która nieoczekiwanie, bez pożegnania, zniknęła z jego życia. Jeden z miejscowych starców proponuje niespodziewanemu gościowi pomoc w odnalezieniu dziewczyny. Chłopak ma nadzieję, że nie czeka go długa droga i tuż za lasem spotka swoją ukochaną. Starzec-przewodnik ma jednak inne plany: nie chce, by jego jedyna wnuczka dostała się w ręce oszusta, dlatego zaciąga chłopaka coraz dalej w głąb tundry.

We wtorek (11 bm.) kinomani będą mogli zobaczyć produkcje pt. „Lilli”. Główna bohaterka filmu to artystka objazdowego cyrku, w której życiu nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Uczucie przychodzi do niej w postaci Lioni Pieropoła, miejscowego mechanika maszyn rolniczych, prostego, dwudziestopięcioletniego chłopaka. Miłosne i życiowe perypetie bohaterów są ciasno związane z życiem cyrku, którego dyrektor o przydomku Karabas stara się zmusić maleńką akrobatkę do przyjęcia zalotów dziecinnego syna mera, tylko po to, by uzyskać zgodę na przedłużenie tournée.

Z kolei w środę (12 grudnia) odbędzie się projekcja filmu „Animator”. Bohaterem obrazu jest młody początkujący aktor Żenia, który korzysta z każdej zaproponowanej mu roli. Właśnie stracił pracę. Zdjęcia do serialu, w którym grał, nieoczekiwanie zostały wstrzymane. Aby w jakiś sposób funkcjonować i spłacać kredyt, mężczyzna dorabia sobie jako animator w hospicjum. Tam poznaje Annę Andriejewną, w przeszłością znaną aktorkę, która przeżyła dość egoistyczne życie i rzadko liczyła się ze zdaniem otaczających ją ludzi.

Wszystkie seanse zaplanowano na godz. 18. ©℗

(KK)

Fot. Monika Gapińska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie