poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Filmy, o których będzie głośno

Filmy, o których będzie głośno

Filmy, o których będzie głośno
Data publikacji: 2018-12-04 07:32
Wywietleń: 1181 364781

Sześć najnowszych niemieckich filmów, które trafiły na tegoroczny festiwal Berlinale (i o których zapewne będzie głośno w najbliższych miesiącach) zostanie pokazane w najbliższych dniach w ramach „Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną". Seanse odbywać się będą, od dzisiaj do soboty, w sali kinowej Szczecińskiego Inkubatora Kultury, przy al. Wojska Polskiego 90.

Podczas imprezy widzowie obejrzą sześć pełnometrażowych produkcji fabularnych i dokumentalnych. „Poznajcie m.in. niełatwą sztukę reżyserii i oblicze castingów, historię niesamowitej podróży Gwen i Patrika dookoła świata oraz dowiedzcie się jak z lokalnej perspektywy wyglądało zjednoczenie Niemiec" - zachęcają organizatorzy.

We wtorek, 4 grudnia, o godz. 20, zostanie pokazany film pt. „3 dni w Quiberon” w reż. Emily Atef. O czym jest ta produkcja? Oto Romy Schneider, niemiecko-francuska gwiazda filmowa, przyjeżdża w 1981 roku do Bretanii, aby poddać się terapii i zebrać siły przed kolejnym filmem. Skazana na ścisłą dietę, całkowitą rezygnację z alkoholu, używek i leków nasennych oraz znudzona monotonią dnia codziennego aktorka zaprasza do kurortu swoją dawną wiedeńską przyjaciółkę. Za namową znajomego, fotografa Roberta Lebecka, wyraża także zgodę na ekskluzywny wywiad i sesję fotograficzną dla tygodnika „Stern”. W tym intymnym gronie rozgrywa się akcja filmu, będącego rekonstrukcją czasu, w jakim dziennikarz Michael Jürgs przeprowadził swoją słynną rozmowę z Romy Schneider. Późniejsze tragiczne losy legendarnej odtwórczyni cesarzowej „Sissi” sprawią, że będzie to jej ostatni wywiad.

W środę wyświetlony zostanie film - o godz. 18 - „Walc w alejkach” w reż. Thomasa Stubera, w czwartek - o godz. 18 - „Daleko. Historia drogi dookoła świata” w reż. Patrica Allgeiera i Gwendolin Weisser, w piątek - o godz. 18 - „Casting” w reż. Nicolasa Wackerbartha, a o godz. 20 - „Milcząca rewolucja” w reż. Larsa Kraumego. W ostatnim dniu imprezy, czyli w sobotę, widzowie obejrzą film pt. „Zagubiona” w reż. Felixa Hassenfratza, o godz. 20.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiorowa wystawa fotograficzna pod kuratelą Bartosza Wójcika. Na „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” obowiązują bilety dostępne na bilety.fm oraz przy sali kinowej, 15 minut przed rozpoczęciem seansu.©℗

(MON)

Na zdjęciu: Przegląd filmów niemieckich film rozpocznie opowieść Romy Schneider - „3 dni w Quiberon".

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie