wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Kultura > Filmy, o których będzie głośno

Filmy, o których będzie głośno

Filmy, o których będzie głośno
Data publikacji: 2018-12-04 07:32
Wywietleń: 1064 364781

Sześć najnowszych niemieckich filmów, które trafiły na tegoroczny festiwal Berlinale (i o których zapewne będzie głośno w najbliższych miesiącach) zostanie pokazane w najbliższych dniach w ramach „Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną". Seanse odbywać się będą, od dzisiaj do soboty, w sali kinowej Szczecińskiego Inkubatora Kultury, przy al. Wojska Polskiego 90.

Podczas imprezy widzowie obejrzą sześć pełnometrażowych produkcji fabularnych i dokumentalnych. „Poznajcie m.in. niełatwą sztukę reżyserii i oblicze castingów, historię niesamowitej podróży Gwen i Patrika dookoła świata oraz dowiedzcie się jak z lokalnej perspektywy wyglądało zjednoczenie Niemiec" - zachęcają organizatorzy.

We wtorek, 4 grudnia, o godz. 20, zostanie pokazany film pt. „3 dni w Quiberon” w reż. Emily Atef. O czym jest ta produkcja? Oto Romy Schneider, niemiecko-francuska gwiazda filmowa, przyjeżdża w 1981 roku do Bretanii, aby poddać się terapii i zebrać siły przed kolejnym filmem. Skazana na ścisłą dietę, całkowitą rezygnację z alkoholu, używek i leków nasennych oraz znudzona monotonią dnia codziennego aktorka zaprasza do kurortu swoją dawną wiedeńską przyjaciółkę. Za namową znajomego, fotografa Roberta Lebecka, wyraża także zgodę na ekskluzywny wywiad i sesję fotograficzną dla tygodnika „Stern”. W tym intymnym gronie rozgrywa się akcja filmu, będącego rekonstrukcją czasu, w jakim dziennikarz Michael Jürgs przeprowadził swoją słynną rozmowę z Romy Schneider. Późniejsze tragiczne losy legendarnej odtwórczyni cesarzowej „Sissi” sprawią, że będzie to jej ostatni wywiad.

W środę wyświetlony zostanie film - o godz. 18 - „Walc w alejkach” w reż. Thomasa Stubera, w czwartek - o godz. 18 - „Daleko. Historia drogi dookoła świata” w reż. Patrica Allgeiera i Gwendolin Weisser, w piątek - o godz. 18 - „Casting” w reż. Nicolasa Wackerbartha, a o godz. 20 - „Milcząca rewolucja” w reż. Larsa Kraumego. W ostatnim dniu imprezy, czyli w sobotę, widzowie obejrzą film pt. „Zagubiona” w reż. Felixa Hassenfratza, o godz. 20.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiorowa wystawa fotograficzna pod kuratelą Bartosza Wójcika. Na „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” obowiązują bilety dostępne na bilety.fm oraz przy sali kinowej, 15 minut przed rozpoczęciem seansu.©℗

(MON)

Na zdjęciu: Przegląd filmów niemieckich film rozpocznie opowieść Romy Schneider - „3 dni w Quiberon".

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie