Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Spełnijmy marzenie Luiza

Data publikacji: 21 marca 2018 r. 08:19
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:48
Spełnijmy marzenie Luiza
 

Chcą spełnić marzenie ciężko chorego kolegi. Szczecińscy licealiści z kilku szkół skrzyknęli się i organizują koncert charytatywny, na który zapraszają wszystkich szczecinian.

- Luiz jest naszym rówieśnikiem, ma 19 lat i ciężko choruje, a jego największym marzeniem jest wyjazd z dziewczyną do Paryża. Postanowiliśmy zrobić wszystko, aby udało mu się je spełnić - mówią pomysłodawcy i organizatorzy koncertu na rzecz Luiza.

Koncert charytatywny organizują uczniowie z pięciu szczecińskich liceów ogólnokształcących: XIII LO, IX LO, XIV LO, V LO i II LO.  Odbędzie się on 24 marca (sobota) o godz. 18 w Teatrze Lalek Pleciuga. Jego hasło brzmi: "Marzenia utkane z gwiazd", ponieważ o Luizie młodzi szczecinianie przeczytali na stronie fundacji "Mam marzenie". Postanowili sami wziąć sprawy w swoje ręce.

- Wspólnie czytając o jego marzeniu uznaliśmy, że od teraz jest to też nasze marzenie. Postanowiliśmy więc, że koncert ten nie może być zwykłym i tradycyjnym. Musi być tak wyjątkowy, jak jest to marzenie, zatem uczyniliśmy go takim - opowiadają licealiści. - Przeprowadziliśmy w naszych szkołach przesłuchania, castingi i wybraliśmy najlepszych z najlepszych, by wystąpili i sprawili, że ten wieczór będzie wyjątkowy.

Wiadomo już, że podczas koncertu w Pleciudze wystąpią profesjonalne zespoły muzyczne i taneczne, które tworzą absolwenci oraz uczniowie nie tylko szkół organizatorów. Będzie też wiele atrakcyjnych niespodzianek. Młodzi ludzie zapewniają, że koncert będzie na wysokim poziomie, aby wszyscy, którzy przyjdą w sobotę do Pleciugi byli usatysfakcjonowani. Bilety na to wydarzenie można kupić w kasie Pleciugi oraz bezpośrednio w samorządach szkolnych organizatorów. Koszt biletu 25 zł. Sto procent dochodu uzyskanego podczas koncertu, zostanie przeznaczone na spełnienie marzenia Luiza.

- Mamy bardzo dużą nadzieję, że dzięki tej społecznej akcji szczecińskich liceów, uda się spełnić marzenie Luiza - mówi Kamila Sobczyk z XIII LO. - Chcemy kontynuować takie wydarzenia w przyszłości organizując koncerty charytatywne, by stało się tradycją, że licea się jednoczą w ważnej sprawie.

Uczniowie podkreślają, że mają to być występy młodych dla młodych. 

- Działamy w samorządach szkolnych, więc działanie jest dla nas czymś naturalnym. Mamy nawet hasło na potrzeby koncertu charytatywnego: „Marzyć, oznacza pragnąć gwiazdki z nieba. Działać - to wiedzieć której" - dodaje Michał Borkowski z IX LO.

Licealiści zachęcają wszystkich, aby przyszli na koncert. Na przygotowanych przez siebie plakatach umieścili prośbę: "Zostań Gwiazdką tego marzenia".

Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Współorganizatorzy koncertu, od lewej: Michał Borkowski, uczeń IX LO i Kamila Sobczyk, uczennica XIII LO

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paris
2018-03-21 09:35:40
Na pewno się uda, bo Paryż nie jest tak egzotyczny, choć hotele w bezpiecznych dzielnicach (wolnych od imigrantów) są dość drogie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA