niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Kultura > Spełnijmy marzenie Luiza

Spełnijmy marzenie Luiza

Spełnijmy marzenie Luiza
Data publikacji: 2018-03-21 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:48
Wywietleń: 1751 319018

Chcą spełnić marzenie ciężko chorego kolegi. Szczecińscy licealiści z kilku szkół skrzyknęli się i organizują koncert charytatywny, na który zapraszają wszystkich szczecinian.

- Luiz jest naszym rówieśnikiem, ma 19 lat i ciężko choruje, a jego największym marzeniem jest wyjazd z dziewczyną do Paryża. Postanowiliśmy zrobić wszystko, aby udało mu się je spełnić - mówią pomysłodawcy i organizatorzy koncertu na rzecz Luiza.

Koncert charytatywny organizują uczniowie z pięciu szczecińskich liceów ogólnokształcących: XIII LO, IX LO, XIV LO, V LO i II LO.  Odbędzie się on 24 marca (sobota) o godz. 18 w Teatrze Lalek Pleciuga. Jego hasło brzmi: "Marzenia utkane z gwiazd", ponieważ o Luizie młodzi szczecinianie przeczytali na stronie fundacji "Mam marzenie". Postanowili sami wziąć sprawy w swoje ręce.

- Wspólnie czytając o jego marzeniu uznaliśmy, że od teraz jest to też nasze marzenie. Postanowiliśmy więc, że koncert ten nie może być zwykłym i tradycyjnym. Musi być tak wyjątkowy, jak jest to marzenie, zatem uczyniliśmy go takim - opowiadają licealiści. - Przeprowadziliśmy w naszych szkołach przesłuchania, castingi i wybraliśmy najlepszych z najlepszych, by wystąpili i sprawili, że ten wieczór będzie wyjątkowy.

Wiadomo już, że podczas koncertu w Pleciudze wystąpią profesjonalne zespoły muzyczne i taneczne, które tworzą absolwenci oraz uczniowie nie tylko szkół organizatorów. Będzie też wiele atrakcyjnych niespodzianek. Młodzi ludzie zapewniają, że koncert będzie na wysokim poziomie, aby wszyscy, którzy przyjdą w sobotę do Pleciugi byli usatysfakcjonowani. Bilety na to wydarzenie można kupić w kasie Pleciugi oraz bezpośrednio w samorządach szkolnych organizatorów. Koszt biletu 25 zł. Sto procent dochodu uzyskanego podczas koncertu, zostanie przeznaczone na spełnienie marzenia Luiza.

- Mamy bardzo dużą nadzieję, że dzięki tej społecznej akcji szczecińskich liceów, uda się spełnić marzenie Luiza - mówi Kamila Sobczyk z XIII LO. - Chcemy kontynuować takie wydarzenia w przyszłości organizując koncerty charytatywne, by stało się tradycją, że licea się jednoczą w ważnej sprawie.

Uczniowie podkreślają, że mają to być występy młodych dla młodych. 

- Działamy w samorządach szkolnych, więc działanie jest dla nas czymś naturalnym. Mamy nawet hasło na potrzeby koncertu charytatywnego: „Marzyć, oznacza pragnąć gwiazdki z nieba. Działać - to wiedzieć której" - dodaje Michał Borkowski z IX LO.

Licealiści zachęcają wszystkich, aby przyszli na koncert. Na przygotowanych przez siebie plakatach umieścili prośbę: "Zostań Gwiazdką tego marzenia".

Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Współorganizatorzy koncertu, od lewej: Michał Borkowski, uczeń IX LO i Kamila Sobczyk, uczennica XIII LO

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Paris
Na pewno się uda, bo Paryż nie jest tak egzotyczny, choć hotele w bezpiecznych dzielnicach (wolnych od imigrantów) są dość drogie.
2018-03-21 09:35:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy