Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Doba pomoże dzieciom

Data publikacji: 19 lipca 2017 r. 19:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:45
Doba pomoże dzieciom
Fot. Robert Stachnik  

Na szczecińskiej Arkonce szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie, do którego warto się włączyć. W ostatni weekend lipca Ruchowa Akademia Zdrowia i szczeciński oddział Fundacji Mam Marzenie organizują tam bieg charytatywny, który potrwa... dobę i godzinę! Żeby mieć swój wkład w pomaganie, niekoniecznie jednak trzeba być zapalonym długodystansowcem.

Ten bieg charytatywny wokół Arkonki odbędzie się już po raz trzeci. Tym razem to impreza pod hasłem: „Mam Marzenie 3RAZ 25h RUN’’. Do rywalizacji można się włączyć w dowolnym momencie i dowolną ilość razy podczas całego wydarzenia, które potrwa jedną dobę i godzinę.

Impreza jest organizowana zawsze w wakacje, szczytny cel co roku inny. Aby wziąć w niej udział, należy zadeklarować przebiegnięcie trzech kółek wokół Arkonki (5,1 km). Górna granica nie jest ustalona - wszystko zależy od kondycji uczestników. Każda pokonana ilość kilometrów to określona kwota, którą uczestnik uiści jako opłatę startową organizatorowi (Ruchowa Akademia Zdrowia) po biegu, a ten przekaże ją szczecińskiemu oddziałowi Fundacji Mama Marzenie, pomagającej w spełnieniu marzeń ciężko chorym dzieciom. W ciągu 25 godzin można wielokrotnie przystępować i przyłączać się do biegu. Im więcej wspólnie pokonanych kilometrów, tym większą pomoc otrzymają mali marzyciele... 

- Zaczynamy w sobotę (29 lipca) o godzinie 9 i biegamy do godziny 10 rano w niedzielę - mówi Robert Szych z Ruchowej Akademii Zdrowia. - Biegowi towarzyszy „Nocna 10", dla tych, którzy wolą taki dystans. Biegi oczywiście można połączyć. Na koniec wszyscy dostaną pamiątkowe medale i certyfikaty. Zapraszamy!

Organizatorzy szykują 300 miejsc - 180 z nich już zarezerwowano. Zapisy i informacje na stronach www.protiming24.pl oraz www.raz.szczecin.pl.

Fundacja Mam Marzenie z pomocą darczyńców spełnia rocznie około trzydziestu marzeń swoich podopiecznych. Od początku tego roku udało się uszczęśliwić jedenaścioro dzieci.

- O marzeniach, które czekają na spełnienie, można przeczytać na naszej stronie internetowej - zachęca Agnieszka Kurlapska, koordynatorka szczecińskiego oddziału Fundacji. - Są różne, choć tak się składa, że sporo z nich dotyczy spotkań ze sławnymi ludźmi, na przykład Jamie Olivierem czy Shailene Woodley. I marzyciele nie chcą ich zamienić na żadne inne...

Podczas lipcowego biegu charytatywnego fundacja zapewni wiele atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodziców. Wolontariusze tej organizacji sami również szykują się do startu.

Więcej o Fundacji na www.mammarzenie.org.

Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: Wszyscy ci, którzy lubią biegać, mogą się szykować do wyjątkowej sportowo-charytatywnej imprezy na szczecińskiej Arkonce.

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wolontariusz
2017-07-21 16:26:04
Nie mierzmy ludzi swoich miarą - są tacy, którzy potrafią robić coś dla innych w ramach wolontariatu, nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia i działając przy wsparciu innych osób o takim samym podejściu :-)
Ciekawe...
2017-07-20 08:45:51
Ciekawe, jaka część z uzbieranych pieniędzy trafi do faktycznie potrzebujących, bo rozumiem, że organizatorzy działają charytatywnie ;-)
Doba
2017-07-19 22:31:43
Łeee, już można było pomyśleć, że to ten słynny kajakarz pomoże.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA