Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Spektakl w dwóch częściach. O sile i znaczeniu przyjaźni

Data publikacji: 25 kwietnia 2020 r. 06:57
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2020 r. 06:57
Spektakl w dwóch częściach. O sile i znaczeniu przyjaźni
 

„Weekendowe Poranki z Pleciugą” to internetowa propozycja szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga”. Dzieci zatem będą mogły obejrzeć spektakle tej sceny na kanale YouTube. W tę sobotę i niedzielę o godz. 11 zostanie zaprezentowane, w dwóch częściach (każda część innego dnia) przedstawienie pt. „Kiedy zakwitnie margerytka” (dla dzieci od 4 lat), urzekająca opowieść o sile i znaczeniu przyjaźni.

Ta prosta i urokliwa historia w piękny sposób wprowadzi młodsze dzieci w świat wartości. Co będzie silniejsze: lenistwo, strach i chęć zdobycia podziwu – czy przyjaźń? Oto bowiem w piękny letni dzień dwa małe kaczątka wybierają się wraz z mamą na polanę, by zobaczyć, jak rozkwita margerytka. Po drodze spotykają zaspanego niedźwiadka, tchórzliwego zająca i marzącego o sławie osiołka. Świeżo zawiązanej przyjaźni i wspólnej wyprawie na polanę zagraża podstępny lis, który pragnie schwytać kaczątka...

Obsada przedstawienia (w reżyserii Dariusza Kamińskiego): Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński, Paulina Lenart, Marta Łągiewka, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Maciej Sikorski, Krzysztof Tarasiuk, Przemysław Żychowski.

(MON)

Fot. Piotr Nykowski
 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA