wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Kultura w kampanii

Kultura w kampanii

Kultura w kampanii
Data publikacji: 2015-10-05 13:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1389 26156

Klub13 Muz przenieść do historycznego Pałacu Ziemstwa Pomorskiego (gmach przy al. Niepodległości w Szczecinie, obecnie własność PKO BP), a Pałac Pod Głowami w całości przekazać Muzeum Narodowemu w Szczecinie - to propozycja, która popiera poseł Arkadiusz Litwiński z PO.

Norbert Obrycki („jedynka” szczecińskiej listy PO do Sejmu) i Arkadiusz Litwiński („szóstka”) zwołali w poniedziałek konferencję prasową przed wejściem do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Senator Obrycki przypomniał, co w ostatnich latach zyskał Szczecin w zakresie kultury, m.in. nowy gmach filharmonii, Akademię Sztuki, wybudowany został obiekt dla Centrum dialogu Przełomy, a Opera na Zamku szykuje się do pierwszej premiery w przebudowanej siedzibie.

Politycy PO uważają, że wyzwaniem w dziedzinie kultury jest obecnie budowa nowego Teatru Polskiego w Szczecinie, a finansowanie tego projektu jest jak priorytetem dla Pomorza Zachodniego.

- Ta inwestycja byłaby zwieńczeniem tego, co robimy dla kultury - mówił Norbert Obrycki.

Poseł Litwiński popiera propozycję, jaką zgłosiły mu niektóre środowiska szczecińskie, by do gmachu, który dziś należy do banku PKO BP, przenieść Dom Kultury 13 Muz.

- Zabytkowy Pałac Ziemstwa Pomorskiego idealnie nadaje się na funkcje kulturalne - mówił Litwiński. - A bank PKO BP nie uchyla się od działalności pro publico bono - dodał.

Na nasze pytanie, czy rozmawiał na ten temat z zarządem banku, odpowiedział: - Zasięgnąłem opinii banku.

Pomysł zakłada, że gmach przeszedłby w ręce samorządowe, co jak usłyszeliśmy wymagałoby współpracy samorządu województwa i Szczecina. ©℗

(masz)

Fot. Magdalena SZCZEPKOWSKA

Komentarze

Gmach
Obiekt nie może "przejść" tylko trzeba go kupić i wyremontować. Tylko ktoś kto nie był wewnątrz może twierdzić, ze nadaje się pod tego typu działalność. A Bank PKO BP SA pomimo, że jest mecenasem sztuki nie jest instytucją charytatywną. Popelina wyborcza w bardzo słabym wydaniu...
2015-10-08 07:40:27
urzędnik
http://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/przetargi-ogloszenia-nieruchomosci/pko-bp-sprzeda/sprzedaz-nieruchomosci/sprzedaz-nieruchomosci-w-szczecinie-al-niepodleglosci-40/ Panowie, dwa lata i dopiero wam się przypomniało??? Ogłoszenie wisi od 2013 roku!!!!!
2015-10-07 16:04:04
kuba
Kandydaci nie słyszeli pewnie, że najpierw chleba potem igrzysk. Najpierw praca chłopcy a wiec odbudowa przemysłu a potem teatr. Odbudowa przemysłu stoczniowego powinno być dla was priorytetem. Skoro nie jest - nie zasługujecie na głosy wyborcze, żebyście dalej nie sabotowali Szczecina.
2015-10-05 13:12:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy