Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe

Data publikacji: 2015-07-21 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe
 

Najnowsze polskie kino, znani goście – twórcy i aktorzy filmowi, projekcje klubowe i plenerowe, koncerty i światła miasta po drugiej stronie jeziora – już jutro (22 lipca br.) w Szczecinie rozpocznie się dziewiąta odsłona Dąbskich Wieczorów Filmowych.

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. W ciągu kilku lat istnienia DWF uzyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina i na stałe wpisało się w jego letnią ofertę adresowaną do mieszkańców i turystów.

Oprócz pokazów filmowych, podobnie jak w latach ubiegłych podczas, Dąbskich Wieczorów Filmowych nie zabraknie spotkań i dyskusji z wybitnymi reprezentantami polskiego kina.

W tym roku podczas wydarzenia będzie okazja, by spotkać m.in. z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami - Wojciechem Mecwaldowskim, Bartłomiejem Topą i Tomaszem Ziętkiem.

Podczas pięciu dni miłośnicy kinematografii będą mogli uczestniczyć w projekcjach m.in. „Jasminum”, „Mocna kawa nie jest taka zła”, „Serce, serduszko”, „Kubab i horoskop” czy „Kamienie na Szaniec”. Każdemu z wydarzeń towarzyszyć będzie spotkanie z gośćmi specjalnymi.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, nie zabraknie akcentów muzycznych. Tradycyjnie już w sobotni wieczór (25 lipca br.) obędzie się Noche de Cuba – impreza taneczna z muzyką latynoamerykańską i afrokubańską, na plaży w otoczeniu kolorowych lampionów. Natomiast jednym z ostatnich wydarzeń Dąbskich Wieczorów Filmowych będzie niedzielny koncert Kępisty Quartet.

Dąbskie Wieczory Filmowe potrwają do 26 lipca br.

Wydarzeniem towarzyszącym Dąbskim Wieczorom Filmowym 2015 będzie wystawa w Galerii Klubu Delta – „Fotografie z planów filmów zrealizowanych przez Wojciecha Jerzego Hasa”.

Wystawę zobaczyć można od 18 lipca do 2 sierpnia 2015r.

Na wszystkie projekcje i spotkania odbywają się na plaży Kąpieliska Dąbie, w Klubie Delta oraz w hangarze jachtowym na przystani Camping Marina. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć można na stronie www.wieczoryfilmowe.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ