czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe

Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe

Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe
Data publikacji: 2015-07-21 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1199 4808

Najnowsze polskie kino, znani goście – twórcy i aktorzy filmowi, projekcje klubowe i plenerowe, koncerty i światła miasta po drugiej stronie jeziora – już jutro (22 lipca br.) w Szczecinie rozpocznie się dziewiąta odsłona Dąbskich Wieczorów Filmowych.

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. W ciągu kilku lat istnienia DWF uzyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina i na stałe wpisało się w jego letnią ofertę adresowaną do mieszkańców i turystów.

Oprócz pokazów filmowych, podobnie jak w latach ubiegłych podczas, Dąbskich Wieczorów Filmowych nie zabraknie spotkań i dyskusji z wybitnymi reprezentantami polskiego kina.

W tym roku podczas wydarzenia będzie okazja, by spotkać m.in. z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami - Wojciechem Mecwaldowskim, Bartłomiejem Topą i Tomaszem Ziętkiem.

Podczas pięciu dni miłośnicy kinematografii będą mogli uczestniczyć w projekcjach m.in. „Jasminum”, „Mocna kawa nie jest taka zła”, „Serce, serduszko”, „Kubab i horoskop” czy „Kamienie na Szaniec”. Każdemu z wydarzeń towarzyszyć będzie spotkanie z gośćmi specjalnymi.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, nie zabraknie akcentów muzycznych. Tradycyjnie już w sobotni wieczór (25 lipca br.) obędzie się Noche de Cuba – impreza taneczna z muzyką latynoamerykańską i afrokubańską, na plaży w otoczeniu kolorowych lampionów. Natomiast jednym z ostatnich wydarzeń Dąbskich Wieczorów Filmowych będzie niedzielny koncert Kępisty Quartet.

Dąbskie Wieczory Filmowe potrwają do 26 lipca br.

Wydarzeniem towarzyszącym Dąbskim Wieczorom Filmowym 2015 będzie wystawa w Galerii Klubu Delta – „Fotografie z planów filmów zrealizowanych przez Wojciecha Jerzego Hasa”.

Wystawę zobaczyć można od 18 lipca do 2 sierpnia 2015r.

Na wszystkie projekcje i spotkania odbywają się na plaży Kąpieliska Dąbie, w Klubie Delta oraz w hangarze jachtowym na przystani Camping Marina. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć można na stronie www.wieczoryfilmowe.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy