Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Przyroda morskiego Szczecina

Data publikacji: 2016-01-29 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Przyroda morskiego Szczecina
 

Na Łasztowni, w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” można podziwiać fotografie zgromadzone na wystawie pt. „Przyroda morskiego Szczecina”. Ich autorem jest zmarły przed rokiem Lech Karauda.

Tytuł wystawy nawiązuje do tematyki obrazów utrwalonych przez autora oraz regionu, z którym był związany przez całe swoje dorosłe życie. Lech Karauda (1948-2015) ukończył Akademię Rolniczą w Szczecinie i zawodowe życie związał z rolnictwem. Przez ponad 20 lat prowadził gospodarstwo. Stosował nowoczesne metody uprawy, o czym m.in. pisaliśmy na naszych łamach.

Bliski kontakt z naturą uruchomił jego życiową pasję – fotografię przyrodniczą. Chociaż przez ponad 40 lat należał do Polskiego Związku Łowieckiego, strzelbę zamienił na aparat fotograficzny.

– Można powiedzieć, że fotografią zwierząt zająłem się dzięki zamiłowaniu do przyrody, a łowiecka pasja i nabyte umiejętności myśliwskie bardzo mi w tym pomagają – mówił L. Karauda w jednym z wywiadów.

Większość zdjęć wykonał w rezerwatach przyrody, parkach narodowych i krajobrazowych. Szczególnie sobie upodobał rezerwat „Świdwie”. Efektem tych bezkrwawych łowów były liczne nagrody zdobyte w konkursach fotograficznych.

Część prac Lecha Karaudy prezentowana jest w salach Centrum Kultury Euroregionu "Stara Rzeźnia" na szczecińskiej Łasztowni. Wystawę można oglądać do 5 lutego br. ©℗ (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Foto
2016-01-29 11:34:02
Genialne są te zdjęcia. Warto zajrzeć na autorską stronę internetową, gdzie są niepowtarzalne ujęcia przyrody. Aż nie do wiary, że w Szczecinie i okolicach jest tyle gatunków zwierząt. Coś wspaniałego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA