wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kultura > Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera

Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera [GALERIA]

Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera
Data publikacji: 2019-12-04 23:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-05 00:04
Wywietleń: 1033 431363

W szczecińskim Jacek Karolczyk Studio odbył się w środę (4 grudnia) wieczorem wernisaż rzeźb Krzysztofa Śliwki. Co ciekawe, wystawy prac tego artysty rozpoczęły się jednocześnie w trzech miejscach. 

- Pokonałem tysiąc kilometrów, żeby po raz pierwszy zobaczyć Szczecin. Znalazłem się tu na zaproszenie Jacka Karolczyka, z którym poznałem się przez Internet. Spodobała mu się moja twórczość. Przyjechał do mnie na drugi koniec Polski i tak zrodziła się myśl wystawy. Połączyła nas wspólna pasja i ciekawość - opowiadał podczas wernisażu artysta.

Krzysztof Śliwka tworzy głównie w drewnie, jednak prezentowana kolekcja zawiera także prace wykonane w innych materiałach - ceramice i metalu. Głównym motywem wystawy jest człowiek.

- Półtora roku temu, po utracie dwóch palców, zmuszony byłem znaleźć sobie jakieś nowe zajęcie. Nie mogłem rzeźbić w drewnie, więc kupiłem maszynę do ceramiki. W ten sposób wzbogaciłem swoje prace o ceramikę - powiedział Krzysztof Śliwka.

Wydarzeniu towarzyszył koncert Ireneusza Skoczki (gitara klasyczna) i Izabeli Rudnickiej (mezzosopran). Wystawa będzie trwała do końca lutego 2020.

Wernisaż był dopełnieniem wystawy prac licznych artystów, które od kilku miesięcy można podziwiać w salonie (przy ul. Rayskiego). Każdy, kto lubi sztukę, może do niego wejść i obejrzeć dzieła Joanny Grodzickiej, Teresy Barańskiej, Kiwi, Marty Kołodziejskiej, Małgorzaty Borsukiewicz, Ewy Czernal-Suligi.

Rzeźby Krzysztofa Śliwki prezentowane są jednocześnie w Jacek Karolczyk Studio i Kleist Jubiler w Szczecinie oraz Villa Park w Goleniowie.

Tekst i fot.: (MDe)

 

 

Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera Potrójny wernisaż. Sztuka u... fryzjera

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie