Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Położna i ostatni tydzień nauki. Seanse w kinie Zamek

Data publikacji: 2021-09-07 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-07 08:45
Położna i ostatni tydzień nauki. Seanse w kinie Zamek
Scena z filmu "Położna" Fot. Krzysztof Mordak/ Square Film Studio  

We wtorek (7 września) w ramach „Święta polskich filmów w kinie Zamek”, można się wybrać na dokument pt. "Położna" (o godz. 17.30) oraz dramat pt. „Ostatni komers”. Uwaga! Pokazy tych filmów zostaną powtórzone jeszcze w tym miesiącu.

Akcja filmu „Ostatni komers” rozgrywa się w ostatnim tygodniu nauki w gimnazjum, w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Reżyseria filmu jest Dawid Nickel, a w obsadzie znaleźli się: Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Sandra Drzymalska

Bohaterką filmu "Położna" jest Stanisława Leszczyńska, która w 1943 roku za pomoc osadzonym w łódzkim getcie zostaje aresztowana przez gestapo i wraz z trójką dzieci zesłana do obozu Auschwitz-Birkenau. Tam przechodzi straszliwą próbę życiową. Zostaje akuszerką i w nieludzkich warunkach, na skraju wyczerpania, odbiera 3 tysiące porodów nie tracąc ani jednego dziecka… Jej nazwisko jako jednej z czterech najwybitniejszych Polek ostatniego tysiąclecia zostaje umieszczone na Kielichu Życia i Przemiany Narodu złożonym przez kobiety polskie na Jasnej Górze.

Pokazy filmu „Ostatni komers” zaplanowane są, poza wtorkiem, również: 15 września (środa), godz. 17, 17 września (piątek), godz. 19.30 i 21 września (wtorek), godz. 19.30. Na "Położną" można się wybrać 17 września (piątek) na godz. 17.30 oraz - jak wspominaliśmy - we wtorek (7 września).

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA