Czwartek 06 maja 2021r. 

Aktorka Teatru Polskiego z poezją on line. W sobotę o godz. 21

Data publikacji: 2020-03-28 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-28 13:06
Aktorka Teatru Polskiego z poezją on line. W sobotę o godz. 21
 

Kwadrans z poezją na żywo w internecie proponuje w sobotni wieczór aktorka szczecińskiego Teatru Polskiego - Olga Adamska, ubiegłoroczna laureatka publiczności naszego plebiscytu teatralnego pn. Bursztynowy Pierścień. Artystka zaprezentuje fragmenty poematu "Kwiaty polskie" Tuwima - na swoim profilu facebookowym.

- Zachęcona przez internautów, a właściwie widzów, postanowiłam przeczytać – ku Ich uciesze, fragmenty „Kwiatów polskich” Tuwima. Po zdaniu jednego z widzów „a niech będzie nawet poezja”,  nie mogłam się nie zgodzić - przyznaje aktorka. - Bardzo lubię poematy, moje ulubione to „Podróż do ziemi świętej z Neapolu” Słowackiego, „Bal u Salomona” Gałczyńskiego i właśnie „Kwiaty polskie”. Poezja zawsze była mi bardzo bliska, moje zamiłowanie na pewno ugruntowało się w szkole teatralnej. Sprawię sobie sporą przyjemność i mam nadzieję słuchaczom. Dla mnie poezja miała zawsze refleksyjno – uspokajającą siłę. Czas zwolnił, jestem pewna, że to sprzyja odbiorowi poezji. Wybiorę fragmenty o Anielce, będziemy skakać w czasie, bo to poemat dygresyjny.

To spotkanie z publicznością będzie oczywiście inne niż w teatrze, ale wyobrażę sobie Jej obecność, wszak z wyobraźni żyję. Oczywiście bardzo tęsknię za teatrem, to będzie namiastka.

(MON)

Fot. Archiwum Olgi Adamskiej

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ