Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

„Krótka historia...” poruszająca widzów [GALERIA]

Data publikacji: 2019-05-26 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-27 11:49
„Krótka historia...” poruszająca widzów
 

Trzeci kolejny teatralny wieczór w Gryfińskim Domu Kultury – w sobotę 25 maja (po spektaklach w czwartek i piątek) – był spotkaniem z monodramem pt. „Krótka historia mojej triumfalnej porażki” w wykonaniu Michała Kuczyńskiego, aktora Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt. Była to polskojęzyczna premiera przedstawienia, które powstało w kooperacji z Teatrem Rozmaitości GWITAJCIE.

Tym razem miejsca dla publiczności przygotowane zostały na scenie, blisko bohatera opowiedzianych i rozegranych wydarzeń. Ta bliskość niejako wymusiła towarzyszenie Zdzisławowi Krautmannowi (postaci, w którą wcielił się M. Kuczyński) w jego życiowej wędrówce. Podróży niełatwej, podczas której dwujęzyczny bohater – syn polskiej matki i niemieckiego ojca – musi mierzyć się z wieloma problemami niejednokrotnie przerastającymi siły i możliwości dziecka, nastolatka, młodego mężczyzny...

Po przedstawieniu był czas na rozmowę. Widzowie nie szczędzili pochwał twórcom spektaklu, zwłaszcza za poruszenie ważnych spraw i przedstawienie ich w sposób interesujący, bez narzucania określonej interpretacji i „właściwych” odpowiedzi, ale niepozostawiający odbiorcy obojętnym wobec opowiedzianej historii.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

triumfalne zwycięstwo.
2019-05-26 12:52:04
Przecież to było triumfalne zwycięstwo Kaczyńskiego i Beaty Szydło PiS 1:27, a nie triumfalna porażka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA