sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Kultura > „Krótka historia...” poruszająca widzów

„Krótka historia...” poruszająca widzów [GALERIA]

„Krótka historia...” poruszająca widzów
Data publikacji: 2019-05-26 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-27 11:49
Wywietleń: 824 393443

Trzeci kolejny teatralny wieczór w Gryfińskim Domu Kultury – w sobotę 25 maja (po spektaklach w czwartek i piątek) – był spotkaniem z monodramem pt. „Krótka historia mojej triumfalnej porażki” w wykonaniu Michała Kuczyńskiego, aktora Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt. Była to polskojęzyczna premiera przedstawienia, które powstało w kooperacji z Teatrem Rozmaitości GWITAJCIE.

Tym razem miejsca dla publiczności przygotowane zostały na scenie, blisko bohatera opowiedzianych i rozegranych wydarzeń. Ta bliskość niejako wymusiła towarzyszenie Zdzisławowi Krautmannowi (postaci, w którą wcielił się M. Kuczyński) w jego życiowej wędrówce. Podróży niełatwej, podczas której dwujęzyczny bohater – syn polskiej matki i niemieckiego ojca – musi mierzyć się z wieloma problemami niejednokrotnie przerastającymi siły i możliwości dziecka, nastolatka, młodego mężczyzny...

Po przedstawieniu był czas na rozmowę. Widzowie nie szczędzili pochwał twórcom spektaklu, zwłaszcza za poruszenie ważnych spraw i przedstawienie ich w sposób interesujący, bez narzucania określonej interpretacji i „właściwych” odpowiedzi, ale niepozostawiający odbiorcy obojętnym wobec opowiedzianej historii.

Tekst i fot. (akme)

„Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów „Krótka historia...” poruszająca widzów

Komentarze

triumfalne zwycięstwo.
Przecież to było triumfalne zwycięstwo Kaczyńskiego i Beaty Szydło PiS 1:27, a nie triumfalna porażka.
2019-05-26 12:52:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie