wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Plejada gwiazd w Szczecinie! Koncert darmowy dla widowni na wodzie

Plejada gwiazd w Szczecinie! Koncert darmowy dla widowni na wodzie

Plejada gwiazd w Szczecinie! Koncert darmowy dla widowni na wodzie
Data publikacji: 2020-07-11 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-15 18:33
Wywietleń: 8847 464336

Wyjątkowy letni koncert pod gwiazdami odbędzie się za tydzień, 18 lipca w Szczecinie. Do stolicy województwa zjedzie zatem plejada gwiazd: Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Natalia Schroeder, Monika Borzym, Igor Herbut, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Artur Gadowski. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia, znana choćby z ostatnich edycji telewizyjnego "Tańca z gwiazdami". Całość poprowadzi Tomasz Kammel. Koncert będzie darmowy dla publiczności ... zgromadzonej na wodzie, bowiem odbędzie się w szczecińskim porcie. Tam właśnie ma stanąć efektowna scena.

Tytuł tego wydarzenia to: "Wielki koncert nocy letniej - Muzyka filmowa". Początek o godz. 20, co jest o tyle istotne, że o tej samej porze odbędzie się transmisja koncertu w TVP2. Zatem, kto nie posiada żadnego obiektu pływającego, może zasiąść przed telewizorem. Koncert zapowiada się interesująco, bo artyści zaśpiewają najpiękniejsze i ulubione przeboje znane z małego i dużego ekranu, m. in. z "Nocy i Dni", "Ziemi Obiecanej", "Pana Tadeusza", "Stawki większej niż życie".

Telewizyjna Dwójka, w której zaplanowana jest transmisja z wydarzenia, tak zapowiada wieczorny występ: "Dzika polska przyroda, industrialna portowa przestrzeń oraz najpiękniejsza nadodrzańska architektura w tle to sceneria tego niezwykłego letniego koncertu. Pomysł wydarzenia jest odpowiedzią na sytuację związaną z pandemią, ale i na potrzebę wspólnego przeżywania sztuki, radowania się i rodzinnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Artystom na scenie towarzyszyć będzie niecodzienna widownia na wodzie, złożona z miłośników żeglarstwa. Koncert jest adresowany do szerokiej widowni, która docenia muzykę, dobrą zabawę i malownicze widoki".

- Sceneria koncertu będzie niesamowita: port, zieleń, pobliska stocznia i Wały Chrobrego. Zachęcam osoby, które przypłyną na łódkach, żaglówkach czy innych obiektach pływających, by ozdobiły je. A także, by ubrały się tak, by podkreślić marynistyczny charakter naszego miasta - mówi organizatorka, Aleksandra Kopińska - Szykuć.

(MON) 

Fot. pixabay.com

Komentarze

Beti
zyć? Może ktoś wie czy jakis statek robi rejs na ten koncert?
2020-07-15 18:25:08
Szczecin
Zdrowo szajbnieci
2020-07-12 10:47:03
123
A stępka będzie
2020-07-11 20:38:46
Mika
Nie trzeba posiadać obiektu pływającego, można wypożyczyć.
2020-07-11 17:37:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie