Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Piątkowy koncert w szczecińskiej filharmonii. Śpiewokwiaty i śpiewobajki

Data publikacji: 2021-08-26 23:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-26 23:54
Piątkowy koncert w szczecińskiej filharmonii. Śpiewokwiaty i śpiewobajki
Fot. Dariusz Gorajski  

"Śpiewokwiaty i śpiewobajki" to utwór patrona orkiestry, który zaprezentuje International Lutosławski Youth Orchestra podczas piątkowego (27 sierpnia) koncertu w szczecińskiej filharmonii. Ale nie tylko. Publiczność usłyszy również „Małą Suitę na orkiestrę” op. 39 Alberta Roussela i Symfonią nr 5 „Sinfonia di Sfere” Andrzeja Panufnika. Początek koncertu o godz. 19 (bilety kosztują - 20 i 10 złotych). Występ będzie też bezpłatnie transmitowany w serwisach: Facebook i YouTube. 

Do szczecińskiej filharmonii w poniedziałek przyjechało 38 uczestników dziewiątej edycji International Lutosławski Youth Orchestra. Młodzi muzycy, z Polski, Hiszpanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji oraz Serbii, przez pięć intensywnie pracowali pod okiem tutorów - muzyków z różnych krajów. Międzynarodową orkiestrę poprowadzi na koncercie Rune Bergmann - dyrektor artystyczny filharmonii w Szczecinie.

Projekt International Lutosławski Youth Orchestra zainicjował swoją działalność w 2013 roku, w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. Co roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do swojej siedziby młodych muzyków z Polski i innych państw europejskich, by pod okiem cenionych instrumentalistów i pedagogów, poznawali twórczość patrona orkiestry. W tym roku zgłosiło się 99 młodych muzyków, z czego 65 osób podjęło się zagrania repertuaru obowiązkowego i przesłało go do oceny tutorom. Spośród nich do orkiestry International Lutosławski Youth Orchestra wybrano najlepszych - to grupa licząca zaledwie 38 muzyków.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ