Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Otwarcie Willi Lentza - w piątek. Wśród koncertów ten z paprykarzem w tytule [GALERIA]

Data publikacji: 10 czerwca 2021 r. 18:33
Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2021 r. 18:33
Otwarcie Willi Lentza - w piątek. Wśród koncertów ten z paprykarzem w tytule
Fot. Dariusz Gorajski  

- Remont przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Budynek został zmodernizowany zgodnie z wizją pierwszego właściciela. Zresztą, chodząc po wnętrzach, ma się wrażenie, że zza winkla wyjdzie właśnie August Lentz albo jego żona - mówił, podczas czwartkowej (10 czerwca) konferencji prasowej w Willi Lentza, prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

W piątek (11 czerwca) zaplanowane jest oficjalne otwarcie tej nowej instytucji kultury w mieście. Wszystkie wydarzenia są darmowe, ale żeby z nich skorzystać, trzeba mieć wejściówki, które są dystrybuowane na stronie internetowej instytucji, pod linkiem: www.bilety.willa-lentza.pl.

Spektakl i koncerty na otwarcie Willi Lentza

Jak zapewnia p.o. dyrektora Willi, Jadwiga Kimber, na stronie internetowej Willi można jeszcze pobrać bezpłatne wejściówki na różne wydarzenia otwarcia. Uwaga! Bilet na zwiedzanie upoważnia również do pozostania na wieczornym koncercie w ogrodzie.

Wejściówki są udostępniane, w kilku transzach i o różnych godzinach. Zatem jeśli komuś nie uda się pobrać biletu w danej chwili, może spróbować za godzinę lub dwie.

W programie weekendowym są m.in.: spektakl pt. „1888. Willa miłości”, koncerty - choćby orkiestr: Fundacji Akademia Muzyki Dawnej i Baltic Neopolis Ochestra (to będzie kilka występów, a jeden z nich pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego) oraz mapping nawiązujący do historii willi. Z  kolei w ogrodach rezydencji wystawiony będzie zabytkowy samochód marki Stoewer Arkona oraz rzeźba pn. "Czajniczek". 

Transmisja online z Willi Lentza

Komu nie uda się pobrać wejściówek, niektóre z wydarzeń będzie mógł obejrzeć w trakcie transmisji online na profilu facebookowym Willi Lentza. W piątek (11 czerwca) o godz. 20 istnieje możliwość śledzenia w internecie prawykonania utworu Krzesimira Dębskiego -"Papricoso stettinese della una Villa", w sobotę o tej samej porze - koncertu zespołu Mitch & Mitch, a w niedzielę - też o godzinie 20 - występu grupy Jazz Band Młynarski-Masecki.

Tomasz Raczek i Krzesimir Dębski na otwarciu Willi Lentza w Szczecinie

Na czwartkowej konferencji prasowej kompozytor Krzesimir Dębski zdradził co nieco o swoim utworze, który napisał z okazji otwarcia instytucji. Otóż kompozycja nawiązuje do budynku i jego historii, zatem trzy części mają opowiadać o budowie, zniszczeniu oraz wigorze i sile miasta. Tytuł z kolei jest żartobliwy, bo mowa w nim o ...paprykarzu.

Jeszcze w tym miesiącu, prawdopodobnie po 20 czerwca ruszy płatne zwiedzanie Willi Lentza. 

***

Szczegółowy program otwarcia można znaleźć na stronie: https://willa-lentza.pl

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czy obowiązywał
2021-06-11 14:58:19
wyłącznie język niemiecki?
Darek
2021-06-10 19:50:23
Widać tam piękne drzewa ciekawe kiedy ktoś wpadnie na to że za bardzo zacieniają trawniki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA