wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Kultura > Osiedla mieszkaniowe Szczecina. Wspólnie stwórzmy ten album

Osiedla mieszkaniowe Szczecina. Wspólnie stwórzmy ten album

Osiedla mieszkaniowe Szczecina. Wspólnie stwórzmy ten album
Data publikacji: 2020-08-04 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-04 18:32
Wywietleń: 1393

Profesor Tadeusz Białecki pracuje nad książką o roboczym tytule „Osiedla mieszkaniowe Szczecina powstałe po 1945 r." Wydawnictwo ukaże się pod auspicjami Szczecińskiego Towarzystwa Kultury. Autor koncentruje się na przygotowywaniu opisów łącznie ponad stu osiedli. Publikacja ma być wzbogacona zdjęciami nadającymi jej charakter albumu.

Album stanowić będzie cenną pamiątkę dla mieszkańców Szczecina, których pokolenia poniosły ogromny trud w odbudowie i rozbudowie zniszczonego po wojnie miasta. Pamiątką tym cenniejszą, że możemy znaleźć w niej opisy miejsc, w których mieszkamy ale także możemy dołączyć do grona autorów wydawnictwa.

Zwracamy się do Czytelników, Internautów i jednocześnie Fotoreporterów z prośbą o nadsyłanie zdjęć, które po selekcji zostaną zamieszczone w wydawnictwie. Autorom zdjęć gwarantujemy umieszczenie ich nazwisk w książce. Wydawca zastrzega sobie prawo do selekcji zdjęć. Prosi także o przesyłanie fotografii wyłącznie obiektów architektury, bez postaci, szczególnie rozpoznawalnych na zdjęciach, co w pewnych sytuacjach może pociągać za sobą uzyskanie zgody na rozpowszechnianie wizerunku.

Przesyłane zdjęcia prosimy opatrzyć opisem miejsc, które uwieczniają oraz załączyć do nich zgodę autora na bezpłatną publikację zdjęcia w albumie oraz na portalu 24kurier.pl i w „Kurierze Szczecińskim".

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres: portal@24kurier.pl. Prosimy przesyłać je możliwie szybko. Ostateczny termin, do którego będziemy czekać na fotografie osiedli, to 31 sierpnia 2020 r.

Tu można przeczytać wykaz szczecińskich osiedli mieszkaniowych, ze wskazaniem ulic, na zdjęcia których oczekujemy.

Fot. Dariusz Gorajski

Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie