czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Oscarowy kontrkandydat „Bożego Ciała" wraca na ekran! Od piątku w Pionierze 1907

Oscarowy kontrkandydat „Bożego Ciała" wraca na ekran! Od piątku w Pionierze 1907

Oscarowy kontrkandydat „Bożego Ciała" wraca na ekran! Od piątku w Pionierze 1907
Data publikacji: 2020-01-23 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 20:38
Wywietleń: 454 439243

W ubiegłym tygodniu szef szczecińskiego kina Pionier 1907, Jerzy Miśkiewicz, zapowiadał, iż postara się tak ułożyć grafik filmów, by udało mu się włączyć do repertuaru kolejne tytuły nominowane do Oscarów (polski kandydat do statuetki - „Boże Ciało" - ciągle jest tu obecny na ekranie). No i udało się! Kto jeszcze nie widział opowieści pt. „Parasite", ma taką szansę, bowiem od piątku (24 stycznia) będzie ona codziennie wyświetlana. Zarówno w weekend, jak i w kolejne dni następnego tygodnia (do czwartku, potem godzina może się zmienić) - o godz. 16.05.

Warto obejrzeć ten film, bo to przecież kontrkandydat polskiego „Bożego Ciała" w kategorii „film międzynarodowy" (nieanglojęzyczny). Ale nie tylko z tego powodu. Kiedy „Parasite" wchodził na ekrany polskich kin we wrześniu, jeszcze chyba nikt nie myślał, iż za chwilę produkcja zgarnie całą masę nagród i otrzyma sześć nominacji do Oscarów, w tym za najlepszy film, obok takich tytułów takich, jak „Pewnego razu... w Hollywood” Quentina Tarantino czy „Jokera” Todda Phillipsa. Najpierw była zatem Złota Palma w Cannes za najlepszy film, niedawno Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego i nagroda Amerykańskiej Gildy Aktorów Filmowych dla najlepszego filmowego zespołu aktorskiego. W sumie - dotąd 23 nagrody i 35 nominacji do kolejnych.

O czym jest ten film? „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie