piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Odmrożenie kin możliwe od 6 czerwca. Ale to nierealna data

Odmrożenie kin możliwe od 6 czerwca. Ale to nierealna data

Odmrożenie kin możliwe od 6 czerwca. Ale to nierealna data
Data publikacji: 2020-05-30 20:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-30 21:31
Wywietleń: 537 457023

Teoretycznie od 6 czerwca widzowie mogliby zarzucić oglądanie filmów na rozmaitych platformach internetowych i ruszyć na seans do kina. Rząd bowiem dał możliwość odmrożenia funkcjonowania tych placówek. A jak to wygląda w praktyce w Szczecinie?

Jerzy Miśkiewicz z kina "Pionier 1907" na razie nie zdecydował, czy u niego seanse rozpoczną się 6 czerwca czy może później. Jako najbardziej realną datę podaje 12 czerwca.

- Mam wątpliwości, czy nakaz noszenia maseczki w sali kinowej nie okaże się martwym przepisem. Przecież ja nikogo nie upilnuję, czy na pewno ma na sobie maseczkę w ciemnej sali podczas seansu - mówi J. Miśkiewicz. - Nie wiadomo też, jak będzie z filmami, czy na przykład dystrybutorzy zdecydują się na wypuszczenie tych tytułów, które nie doczekały się swoich premier z powodu pandemii. Wtedy byłby nadmiar filmów nad salami. Choć niektóre filmy zostały pokazane na rozmaitych platformach i trudno powiedzieć, czy one wrócą teraz do kin. Warunkiem zatem, żebym mógł otworzyć kino jest bezpieczeństwo widzów oraz odpowiedni, dobry repertuar. Na razie nie ma dokładnych wytycznych co do reżimu sanitarnego, zatem trudno mi mówić o konkretnych datach otwarcia kina.

Kino Zamek na razie nie planuje seansów w sali kinowej. Ale w drugiej połowie czerwca ruszy kino plenerowe na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Nie wiadomo kiedy ruszą multipleksy - Helios i Multikino. Pierwsze z nich prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie lipca, bowiem na stronie internetowej Heliosa są już zapowiedzi premierowych filmów. Wynika z tego, że od 17 lipca będzie można pójść na nowy film.

Z Multikina z kolei otrzymaliśmy komunikat, w którym szefowie na razie nie wymieniają żadnych dat: "Zgodnie z decyzją Rządu RP kina w Polsce mogą zostać otwarte 6 czerwca br. Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz widzów, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach. Do ponownego otwarcia naszych multipleksów podchodzimy ze spokojem i chcemy być dobrze przygotowani. Czekamy na wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. Będziemy się do nich bezwzględnie stosowali, ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem".

Tu dodajmy, że na stronie internetowej Multikina również jako pierwsza zapowiedź premiery filmowej jest ta z datą 17 lipca. Jest to też sam tytuł, który również zapowiada Helios: "Tenet", czyli film akcji z Robertem Pattinsonem.

W piątek (29 maja) miało ruszyć w Szczecinie kino plenerowe w CH Nowy Turzyn - część widzów miała oglądać film z samochodu, a część siedząc na leżakach. W środę jednak organizatorzy zmienili datę pierwszego seansu na 12 czerwca. Pokazy filmowe będą tu biletowane. Ceny biletów: 30 zł za samochód (mogą w nim być dwie osoby) i 15 zł za leżak.

(MON)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie