Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Odę do radości nagrały w Szczecinie. A teledysk w Starym Teatrze w Krakowie

Data publikacji: 2021-07-21 07:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-21 07:36
Odę do radości nagrały w Szczecinie. A teledysk w Starym Teatrze w Krakowie
Fot. Krzysztof Narożański  

W środę (21 lipca) odbędzie się premiera teledysku do nowego utworu duetu znakomitych artystek - pianistki i wokalistki Hani Rani oraz wiolonczelistki (szczecińskiej filharmonii!) Dobrawy Czocher. Tytuł tej kompozycji to: "Con Moto". Utwór został nagrany w złotej sali wspomnianej instytucji kultury ze Szczecina, z kolei teledysk - w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Nie tylko nagrania utworu "Con Moto" odbyło się w Szczecinie, ale też całego albumu "Inner Symphonies", którego premiera odbędzie się jesienią.

- U podstaw realizacji nowego, muzycznego projektu Hani i Dobrawy, leży ich talent, potwierdzony dokonaniami artystycznymi, na które nie pozostaliśmy obojętni. Tym bardziej, że instytucję filharmonii łączą przyjacielskie stosunki z obiema artystkami. W ślad za płytą „Biała flaga”, która ujęła nasze serca, do grupy wiolonczel orkiestry filharmonii w Szczecinie dołączyła Dobrawa Czocher, dając tym samym impuls i bazę do powstawania nowych, inspirujących projektów. Nasza wyobraźnia nie zna granic, jedynymi ograniczeniami są czas i przestrzeń, których zawsze brakuje. Moment pandemii wyhamował wiele zaplanowanych działań filharmonii, wykorzystaliśmy ten czas na realizację naszych marzeń. Pokonując wszelkie, często karkołomne trudności spowodowane stanem epidemicznym, udało nam się udostępnić artystkom złotą salę filharmonii do nagrania tego wyjątkowego muzycznego projektu - opowiada Dorota Serwa, dyrektorka szczecińskiej filharmonii. - Czujemy ogromną radość i dumę, że projekt niebawem ujrzy światło dzienne, a filharmonia mogła mieć w nim swój udział, zwłaszcza że jako pierwsi mogliśmy doświadczyć efektów nagrań podczas trzeciej edycji festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM 2020, kiedy nastąpiło prapremierowe wykonanie utworów z nadchodzącej płyty (to było we wrześniu ub. roku - przyp. red.). Cieszymy się, że za chwilę wszyscy będą mogli doświadczyć niezwykłej wrażliwości utalentowanych artystek. Poniekąd czujemy się trochę inicjatorami tego zjawiskowego albumu.

Wspomnianym singlem artystki zadebiutowały dla prestiżowej wytwórni fonograficznej Deutsche Grammophon. Co ciekawe, Hania Rani i Dobrawa Czocher to najmłodszy w historii tej firmy żeński duet kompozytorski

- Con Moto (ruchliwie, żywo), jak sama nazwa wskazuje, była naszą próbą wyobrażenia sobie siły, którą ucieleśnia każda żywa materia. Powtarzające się rytmy partii instrumentalnych, ich pulsacja, energia i dynamika były naszymi narzędziami do stworzenia tego utworu. Szczególnie interesujące było skomponowanie czegoś, co tak bardzo kontrastowało z sytuacją, w jakiej wszyscy byliśmy podczas lockdownu. Con Moto jest zatem również naszą odą do wolności - opowiadają artystki.

Uwaga! W środę 21 lipca na wszystkich platformach cyfrowych będzie dostępny teledysk do utworu "Con Moto", a premierze wideo będzie towarzyszył czat na żywo - z Hanią i Dobrawą - na kanale Deutsche Grammophon na YouTube, o godz. 11.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ