Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

O plakacie nie powinno się dużo mówić

Data publikacji: 2016-02-13 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
O plakacie nie powinno się dużo mówić
Fot. Ryszard Pakieser  

Plakaty Sebastiana Kubicy i studentów Wydziału Artystycznego w Cieszynie można oglądać w dwóch galeriach szczecińskiej Akademii Sztuki. Wernisaże odbyły się w piątek.

Sebastian Kubica to jeden z najbardziej utytułowanych polskich plakacistów i grafików. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, ilustracją i grafiką artystyczną. Obecnie prowadzi autorską pracownię plakatu i ilustracji w cieszyńskim Zakładzie Projektowania Graficznego w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów z projektowania graficznego na Uniwersytetach w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech i Chile. Jest jurorem konkursów artystycznych w Polsce i za granicą, autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych. Do Szczecina przyjechał na zaproszenie kuratorów Galerii w Alei Fontann: Kai Kleśty i Piotra Depty.

Jego prace można oglądać w Galerii R+ znajdującej się w Pałacu Pod Globusem (pl. Orła Białego, Szczecin). To wybór plakatów teatralnych, filmowych i społecznych.

– O plakacie w zasadzie nie powinno się dużo mówić. Jeśli nie przemawia on sam, to znaczy, że jest źle zaprojektowany – mówi Kubica.

Z kolei w Galerii w Alei Fontann, też od piątku, można oglądać plakaty studentów Kubicy z Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie. W sobotę Sebastian Kubica poprowadzi warsztaty dla studentów. (szymw)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ