wtorek, 07 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Niespodzianka dla Kornelii. Na jej keyboard zebrano pieniądze podczas „Heniutków”

Niespodzianka dla Kornelii. Na jej keyboard zebrano pieniądze podczas „Heniutków”

Niespodzianka dla Kornelii. Na jej keyboard zebrano pieniądze podczas „Heniutków”
Data publikacji: 2020-02-28 15:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-28 17:58
Wywietleń: 939 445193

Fantastyczną niespodziankę przygotowali w piątek (28 lutego) dla drugoklasistki ze szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 68 - Kornelii Suszczyńskiej - pracownicy Domu Kultury „Słowianin”. Pojawili się w jej sali lekcyjnej, porozmawiali chwilę z dziećmi, by w pewnym momencie oznajmić, iż w wielkim pudle jest keyboard dla wspomnianej, uzdolnionej, małej szczecinianki. Dziewczynka była zaskoczona i bardzo wzruszona. Kornelia jest kolejnym utalentowanym muzycznie dzieckiem, które otrzymało instrument w ramach corocznej zbiórki podczas koncertów pn. „Heniutki”.

Warto przypomnieć, że patron „Heniutków”, Henryk Talaśka, zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 roku. Miał 60 lat. A już 4 stycznia 2013 roku odbył się w „Słowianinie” spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy zdecydowano, że tradycją tego klubu staną się coroczne koncerty upamiętniające Henia – na początku stycznia, czyli w rocznicę jego urodzin, pod nazwą „Heniutki”. Pod sceną co roku czeka na Niego stałe miejsce, bowiem Heniu był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem. Kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad.

Ideą imprez w rocznice kolejnych urodzin Henia Talaśki jest m.in. zbiórka pieniędzy na instrumenty muzyczne dla wybitnie uzdolnionych dzieci. Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na koncertach w „Słowianinie” udało się już zakupić wiele instrumentów. Corocznie wręczane są dzieciom z zaskoczenia. Tak było, kiedy np. gitarę otrzymał uczeń Zespołu Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich Jakub Kupski. Chłopiec dostał instrument na… lekcji matematyki. Z kolei inna uczennica wspomnianej placówki, Oliwia Maj, dostała wiolonczelę również na matematyce, w trakcie… kartkówki.

Dodajmy, że na co dzień ośmiolatka Kornelia Suszczyńska uczy się gry na keyboardzie w Pracowni Muzycznej „Allegretto” w Ośrodku Kultury „Saniga” ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Kornelia Suszczyńska była niezwykle zaskoczona, kiedy na lekcji w szkole otrzymała keyboard z rąk Ingi Kurek-Baranowskiej z Domu Kultury „Słowianin”.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie