czwartek, 28 stycznia 2021r.

Wiolonczela dla Oliwki

Data publikacji: 2018-02-12 18:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Wiolonczela dla Oliwki
 

Wiolonczelę otrzymała w poniedziałek uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich, czwartoklasistka Oliwia Maj. Dziewczynka dostała instrument dzięki hojności publiczności niedawnego koncertu „Heniutki 66” w szczecińskim „Słowianinie”. Ideą bowiem imprez w rocznice kolejnych urodzin Henia Talaśki, zmarłego kilka lat temu przyjaciela artystów, jest m.in. zbiórka pieniędzy na instrumenty muzyczne dla wybitnie uzdolnionych dzieci.

Oliwia był bardzo zaskoczona prezentem wręczonym jej na matematyce, w trakcie ... kartkówki.

- Oliwka nic nie wiedziała o naszej planowanej wizycie w szkole, ani o prezencie. Wtajemniczone były tylko - dyrektorka i wychowawczyni dziewczynki - mówi Inga Kurek-Baranowska ze „Słowianina”. - Wręczyliśmy Oliwii wiolonczelę wraz z osprzętem i pomocami szkolnymi na ogólną kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych. Chcielibyśmy, by w przyszłym roku Oliwka zagrała podczas imprezy „Heniutki 67". Dziewczyna poza nauką w Kliniskach, jest też uczennicą szkoły muzycznej w Goleniowie, a jej nauczycielką jest pani Ewa Szczepkowska.

Przypomnijmy, że patron wspomnianej akcji charytatywnej, Henryk Talaśka, zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 roku. A już 4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy zdecydowano, że tradycją tego klubu staną się coroczne koncerty upamiętniającego Henia – 4 stycznia, czyli w dniu Jego urodzin. A dochód z biletów, które są jednocześnie cegiełkami w zbiórce publicznej, zawsze będzie przeznaczany na charytatywny cel. I tak padł pomysł, by wspierać zdolne muzycznie dzieci.

- Do tej pory dzięki zbiórkom podczas koncertów, udało się nam już kupić wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi i gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Banic koło Golczewa i gitarę dla Wojtka z Klinisk Wlk - wylicza I. Kurek-Baranowska. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Oliwkę zaskoczyła wizyta przedstawicieli „Słowianina" z prezentem - niespodzianką, czyli wiolonczelą. Czekamy na przyszłoroczny koncert dziewczynki podczas koncertu „Heniutki 67"!

 

Komentarze

Viola
2018-02-13 06:46:32
Teraz już nie ma odwrotu, na przyszły rok musi się nauczyć jakiegoś rockowego kawałka na koncert ;)
Radosława
2018-02-12 22:20:35
Gratulacje!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ