piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > „Heniutki” zbierały na gitarę

„Heniutki” zbierały na gitarę

„Heniutki” zbierały na gitarę
Data publikacji: 2019-01-08 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-08 16:39
Wywietleń: 894 370502

Ponad 2,3 tysiąca złotych zebrali organizatorzy z Domu Kultury „Słowianin”  nietypowego święta - „Heniutki”. To upamiętnienie Henryka Talaśki. Ci, którzy mieli okazję znać go osobiście, wspominają, że kochał każdą muzykę – zarówno ciężkie brzmienia, jak i spokojne, klimatyczne tony.

Henryk odszedł w Boże Narodzenie 2012 r., krótko przed swoimi urodzinami. W związku z tym wiele szczecińskich zespołów spontanicznie przybyło w dzień jego urodzin – 4 stycznia – do „Słowianina” i zorganizowało koncert. Od tamtej pory „Heniutki” stały się tradycją i okazją do dobroczynności. Zyski z wejściówek na koncert są przeznaczane na zakup instrumentów dla uzdolnionych dzieci z okolic Szczecina. W kolejnych edycjach tego oryginalnego święta dzieci te występują razem z muzykami.

W tym roku, w związku z remontem „Słowianina”, koncert odbył się gościnnie w Domu Kultury „13 Muz”, a gospodarzem był Szymon Kaczmarek. Na scenie zaprezentowali się Marysia i Kuba – dzieci, które dzięki poprzednim edycjom „Heniutków” otrzymały profesjonalne instrumenty – a także zespoły Jackpot, 2manarmy i After Blues.

Jak poinformowali organizatorzy, udało się zebrać imponującą kwotę 2341,33 złotych, która po raz kolejny wesprze uzdolnioną młodą osobę z regionu. Tegoroczna zbiórka ma zostać przeznaczona na zakup gitary.

(np)

Fot. Ryszard Pakieser

„Heniutki” zbierały na gitarę „Heniutki” zbierały na gitarę „Heniutki” zbierały na gitarę „Heniutki” zbierały na gitarę

Komentarze

[*]
To był gość. Fajnie było go poznać, bo ciężko o takie osoby. Niesamowita energia i optymizm, który udzielał się wszystkim. Jeżeli Henio był na koncercie, to było dobrze. A był zawsze! Śmiało można powiedzieć, że to szczecińska legenda muzyki rozrywkowej. Nie był muzykiem - był najwierniejszym fanem, a to jest szczególnie godne pochwały, bo był nim na dobre i na złe. Wspaniały przykład, że pasja nigdy nie umiera, a wiek nie jest żadnym ograniczeniem, póki zdrowie pozwala cieszyć się tym, co sprawia nam największą radość. Brakuje go jak cholera :(
2019-01-08 12:44:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie