środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Nie przegap. Bem i Szpak dla dzieciaków

Nie przegap. Bem i Szpak dla dzieciaków

Nie przegap. Bem i Szpak dla dzieciaków
Data publikacji: 2015-11-19 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1390 38752

„ImproBaja" to propozycja dla najmłodszych widzów Festiwalu Komedii SZPAK, który od ubiegłego roku rozszerzył swoją formułę także o spektakle dla dzieci. Maluchy wraz z improwizatorami z grupy Peleton stworzą wymarzoną bajkę - w sobotę, 28 listopada o godz. 12 w klubie „13 Muz".

We wspomnianym spektaklu nie ma gotowego scenariusza, a wszystko co dzieje się na scenie jest improwizowane na oczach widzów. Na początku, wspólnie z dziećmi, wymyślani są bohaterowie bajki. Następnie aktorzy - improwizatorzy z grupy Peleton, improwizują ich przygody. W trakcie spektaklu widzowie wielokrotnie proszeni są o pomoc - poradę, wymyślenie kolejnej postaci, a nawet asystę na scenie. To czyni każdy spektakl wyjątkowym i niepowtarzalnym. Twórcami spektaklu jest grupa Peleton, czyli teatr improwizacji, który powstał w Gdańsku w 2013 roku. Tworzą go aktorzy niegdyś Teatru Wybrzeżak, a później grupy improwizacyjnej W Gorącej Wodzie Kompani. Poza improwizowaniem na scenie zajmują się dramą, pedagogiką, psychologią, w składzie jest także muzyk oraz były aktor Kabaretu Limo.

ImproBaja to rozrywka dla dzieci od 4 roku życia, ich rodziców oraz opiekunów. 

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.improbaja. Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (20 listopada br.). Podwójne zaproszenie otrzymają dwie pierwsze osoby, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 13. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

 

***

Znakomita artystka Ewa Bem wystąpi 4 grudnia w hali szczecińskiej Opery na Zamku, o godz. 19. Bilety dostępne są w kasie Opery na Zamku oraz na: bilety.fm (CIKiT na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich oraz online ).

Natura obdarzyła Ewę Bem głosem niezwykłej barwy, urzekającą muzykalnością i wyczuciem swingu, chociaż sama jest przekonana, że muzykę ma w genach dzięki muzykalnym przodkom. Piosenkarka jest zawsze i równocześnie wokalistką jazzową, i takie jej podejście do materii muzycznej – nieczęsto spotykane w polskiej tradycji piosenkarskiej – jest źródłem jej oryginalnych kreacji wokalnych. Śpiewała z grupą Mainstream, Swing Session, z kwartetem Jana „Ptaszyna" Wróblewskiego, z grupą Quintessence i Walk Away, z zespołem Old Timers, Studiem Jazzowym PR, Alex Bandem i Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Współpracowała też z Markiem Blizińskim, Janem Jarczykiem, Zbigniewem Jaremką, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim. To właśnie z trio Andrzeja Jagodzińskiego wystąpi podczas koncertu w Szczecinie (Andrzej Jagodziński - fortepian, Adam Cegielski - kontrabas, Czesław „Mały" Bartkowski - perkusja oraz Robert Majewski - trąbka). W koncercie usłyszymy przeboje, do których teksty napisali m.in. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski czy Jonasz Kofta.

(MON)

Komentarze

J.
Wreszcie gwiazda z najwyższej półki. Pośród tej młodzieży, której bardziej zależy na wyglądaniu niż śpiewaniu to będzie uczta dla ucha!!! :)
2015-11-20 10:38:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy