niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Czas na „Wesele”

Czas na „Wesele” [GALERIA]

Czas na „Wesele”
Data publikacji: 2017-09-02 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:01
Wywietleń: 967 290696

"Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna" - to słynne zdanie z dramatu Stanisława Wyspiańskiego można było w sobotę (2 września) usłyszeć w Książnicy Pomorskiej, na Zamku, w Pro Media czy klubie Delta. Kolejna edycja "Narodowego czytania" pod patronatem pary prezydenckiej poświęcona była "Weselu".

Wśród wielu czytających w Książnicy Pomorskiej można było usłyszeć głosy zachodniopomorskiej kurator oświaty - Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy, dyrektora Książnicy - Lucjana Bąbolewskiego czy dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa - prof. Jolanty Ignatowicz-Skowrońskiej. Największą gwiazdą była znana prezenterka Krystyna Czubówna.

 - To trudna lektura i miałam trochę problemów z wybraniem fragmentu - tłumaczyła Krystyna Czubówna. - Jednak gdy otrzymałam zaproszenie to nie miałam ani chwili zawahania, żeby tutaj przyjechać. Już od pierwszego "Festiwalu czytania" czuję, że to jest miasto, do którego ciągnie mnie serce.

Czytanie w Książnicy Pomorskiej rozpoczęło się o godz. 11 i trwa nadal. Będzie można usłyszeć jeszcze między innymi dyrektorów Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Filharmonii Szczecińskiej. Niewątpliwą atrakcją będzie także fragment "Wesela" zaprezentowany w języku esperanto, który przygotował szczeciński klub esperantystów. W ubiegłym roku podczas "Narodowego czytania" jego członkowie przeczytali "Quo vadis".

Tekst i fot. AK

GALERIA ZDJĘĆ DARIUSZA GORAJSKIEGO Z CZYTANIA W KLUBIE DELTA

Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele”

Komentarze

Jakób
Najbardziej znany cytat z "Wesela": "Miałeś, chamie, złoty róg...". Dedykuję to tym partiom, które do tej pory były u władzy. Może to spowoduje u nich chwilę refleksji.
2017-09-02 14:39:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy