Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Czas na „Wesele” [GALERIA]

Data publikacji: 2017-09-02 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:46
Czas na „Wesele”
Fot. Adrian Kaleta  

"Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna" - to słynne zdanie z dramatu Stanisława Wyspiańskiego można było w sobotę (2 września) usłyszeć w Książnicy Pomorskiej, na Zamku, w Pro Media czy klubie Delta. Kolejna edycja "Narodowego czytania" pod patronatem pary prezydenckiej poświęcona była "Weselu".

Wśród wielu czytających w Książnicy Pomorskiej można było usłyszeć głosy zachodniopomorskiej kurator oświaty - Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy, dyrektora Książnicy - Lucjana Bąbolewskiego czy dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa - prof. Jolanty Ignatowicz-Skowrońskiej. Największą gwiazdą była znana prezenterka Krystyna Czubówna.

 - To trudna lektura i miałam trochę problemów z wybraniem fragmentu - tłumaczyła Krystyna Czubówna. - Jednak gdy otrzymałam zaproszenie to nie miałam ani chwili zawahania, żeby tutaj przyjechać. Już od pierwszego "Festiwalu czytania" czuję, że to jest miasto, do którego ciągnie mnie serce.

Czytanie w Książnicy Pomorskiej rozpoczęło się o godz. 11 i trwa nadal. Będzie można usłyszeć jeszcze między innymi dyrektorów Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Filharmonii Szczecińskiej. Niewątpliwą atrakcją będzie także fragment "Wesela" zaprezentowany w języku esperanto, który przygotował szczeciński klub esperantystów. W ubiegłym roku podczas "Narodowego czytania" jego członkowie przeczytali "Quo vadis".

Tekst i fot. AK

GALERIA ZDJĘĆ DARIUSZA GORAJSKIEGO Z CZYTANIA W KLUBIE DELTA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakób
2017-09-02 14:39:12
Najbardziej znany cytat z "Wesela": "Miałeś, chamie, złoty róg...". Dedykuję to tym partiom, które do tej pory były u władzy. Może to spowoduje u nich chwilę refleksji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA