Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Napisz list do Augusta! Konkurs literacki Willi Lentza

Data publikacji: 26 września 2022 r. 10:59
Ostatnia aktualizacja: 29 września 2022 r. 11:29
Napisz list do Augusta! Konkurs literacki Willi Lentza
Listy do Augusta Lentza już można wysyłać. Na zdjęciu: Konrad Pawicki (który w postać pierwszego właściciela willi wcielił się w spektaklu pt. "1888. Willa miłości") pozuje tu z portretem "ducha Augusta Lentza", namalowanym przez Mieczysława Chruściela (po prawej), lekarza - ginekologa oraz malarza. Fot. Monika Gapińska  

Szczecińska Willa Lentza organizuje konkurs literacki pt. "Listy do Augusta". Ową korespondencję, skierowaną do Augusta Lentza, można wysłać - do wspomnianej instytucji kultury - do końca września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 października. Na zwycięzców czekają nagrody. Najciekawsze prace zostaną także opublikowane.

„W ciągu jednego dnia na całym świecie wysyłanych jest ponad 330 miliardów maili! Jest to liczba tak duża, że nawet roczne statystyki Royal Mail wynoszące około 9,5 miliarda (26 milionów dziennie) za rok 2021 są kroplą w morzu cyfrowej poczty. Czy grozi nam zatracenie tradycyjnego sposobu komunikacji w postaci pisania listów? Postaramy się, aby forma ta zachowała się w naszej codzienności! Zachęcamy do pisania i wysyłania „Listów do A.” - czekają ciekawe nagrody. Treść jest ważna, ale równie istotna jest także sama forma. Listy lubimy czytać, ale sam dotyk papieru, wielkość kartki, czy też zapach tuszu stanowią inny wymiar dla odbioru samej treści. Liczymy na wiele zaskoczeń!" - zachęcają organizatorzy.

Listy z dopiskiem „ LISTY DO A.” można wysyłać pocztą na adres Willi Lentza lub zostawić w recepcji (np.przy okazji wydarzenia/zwiedzania): Willa Lentza, aleja Wojska Polskiego 84, 70-482 Szczecin.

Korespondencje, opatrzone pseudonimami, oceniać będzie jury.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Drogi Auguście
2022-09-29 10:52:22
Ośmielony konkursem zapytuję cię dla złego Niemcy tak bardzo nie awidza Polaków i od ponad tysiąca lat próbują Polaków eksterminować (a w najlepszym razie zniewolić). Napisałbym ten list po niemiecku bo wątpię czy rozumiesz język polski ale szczerze mówiąc mi się nie chce używać tak barbarzyńskiego języka jakim jest język niemiecki. Zwyczajowo proto i pre nazistów nie pozdrawiam więc i tym razem będę wierny tej zasadzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA