Wtorek 27 lipca 2021r. 
REKLAMA

Na gotyckim szlaku

Data publikacji: 2015-09-04 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Na gotyckim szlaku
 

Trwa  doroczny Festiwal Wędrowny „Na gotyckim szlaku”, organizowany przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej. W najbliższą sobotę (godz. 19) organizatorzy zapraszają do Czachowa pod Cedynią na koncert „Muzyka na stu strunach”. Wstęp wolny.


W XIII-wiecznym czachowskim kościele Matki Boskiej Częstochowskiej wystąpi duet Ad Libitum, który tworzą Urszula Stawicka (klawesyn) i Jakub Kościuszko (gitara). Zagrają utwory kompozytorów XVII-XX wieku: Manuela Marii Poncego, Dietericha Buxtehudego, Tommaso Giordaniego, Niccolo Paganiniego, Claude-Bénigne Balbastra, Francoisa Couperina i Luigiego Boccheriniego, nawiązując do starych polichromii kościoła w Czachowie. W sobotę odsłonięte zostanie średniowiczne malowidło diabła.

Na dwie godziny przed koncertem, czyli o godz. 17, rozpocznie się program turystyczny. Szlakiem najstarszych kamiennych kościołów Nowej Marchii (Mętno i Czachów) poprowadzi dr Paweł Migdalski z Uniwersytetu Szczecińskiego i Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Terra Incognita.

W kościele w Czachowie znajdują się unikatowe organy Joachima Wagnera (XVIII w.), wymagające pilnego remontu. Podczas koncertu będzie przeprowadzona kwesta na ich rzecz (nr zbiórki 2015/3105/OR). Jest to kontynuacja akcji prowadzonej od 2011 r.

Dla publiczności ze Szczecina organizatorzy zapewniają transport (cena 25 zł). Szczegóły i sprzedaż biletów: www.famd.pl oraz Republika Rozmaitości Fanaberia (deptak Księcia Bogusława X 5).

(b)

 REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ