niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Na gotyckim szlaku

Na gotyckim szlaku

Na gotyckim szlaku
Data publikacji: 2015-09-04 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1345 18399

Trwa  doroczny Festiwal Wędrowny „Na gotyckim szlaku”, organizowany przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej. W najbliższą sobotę (godz. 19) organizatorzy zapraszają do Czachowa pod Cedynią na koncert „Muzyka na stu strunach”. Wstęp wolny.


W XIII-wiecznym czachowskim kościele Matki Boskiej Częstochowskiej wystąpi duet Ad Libitum, który tworzą Urszula Stawicka (klawesyn) i Jakub Kościuszko (gitara). Zagrają utwory kompozytorów XVII-XX wieku: Manuela Marii Poncego, Dietericha Buxtehudego, Tommaso Giordaniego, Niccolo Paganiniego, Claude-Bénigne Balbastra, Francoisa Couperina i Luigiego Boccheriniego, nawiązując do starych polichromii kościoła w Czachowie. W sobotę odsłonięte zostanie średniowiczne malowidło diabła.

Na dwie godziny przed koncertem, czyli o godz. 17, rozpocznie się program turystyczny. Szlakiem najstarszych kamiennych kościołów Nowej Marchii (Mętno i Czachów) poprowadzi dr Paweł Migdalski z Uniwersytetu Szczecińskiego i Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Terra Incognita.

W kościele w Czachowie znajdują się unikatowe organy Joachima Wagnera (XVIII w.), wymagające pilnego remontu. Podczas koncertu będzie przeprowadzona kwesta na ich rzecz (nr zbiórki 2015/3105/OR). Jest to kontynuacja akcji prowadzonej od 2011 r.

Dla publiczności ze Szczecina organizatorzy zapewniają transport (cena 25 zł). Szczegóły i sprzedaż biletów: www.famd.pl oraz Republika Rozmaitości Fanaberia (deptak Księcia Bogusława X 5).

(b)

 Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy