wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Kultura > Rok muzycznej alternatywny

Rok muzycznej alternatywny

Rok muzycznej alternatywny
Data publikacji: 2015-12-22 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 2033 68418

Osiemnaście koncertów i trzydzieści zespołów. Tego słuchaliśmy przez cały rok trwania cyklu „Tego Słucham", jednego z najciekawszych szczecińskich wydarzeń muzycznych. Czego posłuchamy w przyszłym roku?

- Sednem cyklu jest prezentowanie polskich alternatywnych zespołów, które wcześniej nie grały w naszym mieście, albo pojawiły się naprawdę dawno. W mijającym roku zagrało dla nas łącznie 30 kapel, pochodzących z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy i wielu innych miast Polski. Oczywiście także ze Szczecina, a nawet Londynu - mówi Radek Soćko, organizator cyklu.

Koncerty „Tego Słucham" odwiedza głównie widownia spragniona nowych, niszowych dźwięków, jakie do zaproponowania mają artyści z różnych muzycznych stron. Soćko szacuje, że w tym roku jego koncerty odwiedziło ponad 1600 osób. Odbywają się one głównie w Domku Grabarza.

- Zyskaliśmy kredyt zaufania szczecińskiej publiczności, która wierzy nam nawet wtedy, kiedy zapraszamy zespół kompletnie nieznany szerszej widowni - dodaje Soćko.   

„Tego Słucham" ogłosiło już cztery koncerty, jakie odbędą się w przyszłym roku. 16 stycznia zagrają w Szczecinie zespoły Tania O i Wild Books, przedstawiciele warszawskiej sceny gitarowej. Zadowolą wszystkich, którzy lubią trochę zgrzytu w piosenkach. 30 stycznia przyjadą krakowskie, noise-rockowe Artykuły Rolne. Wraz z nimi przybędzie Alessandro Incorvaia, Włoch tworzący muzykę ambient. Nie jest jeszcze znany dokładny termin koncertu grupy Hańba!, podwórkowej orkiestry wyposażonej w tubę, akordeon i banjo, pokazującej, co by się stało, gdyby punk powstał w międzywojennej Polsce. Zespół wkrótce wyda debiutancki album, ma na swoim koncie m.in. sesję dla KEXP, kultowej stacji radiowej z Seattle. ©℗

(szymw)

Zrzut ekranu: tegoslucham.pl

Komentarze

Mieszkańcy z Kapitańskiej
A może tak organizatorzy powiedzą dlaczego jest po prostu za głośno. Czy tzw. domek grabarza jest przystosowany do tego typu imprez? Jest odpowiednio wytłumiony? Były pomiary sanepidu? Ktoś to w ogóle kontroluje?
2015-12-22 20:45:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie