sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Muzyka Karola Szymanowskiego

Muzyka Karola Szymanowskiego

Muzyka Karola Szymanowskiego
Data publikacji: 2015-07-29 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 1158 6356

Wakacje, więc w wakacyjnych nastrojach przebiegała środowa koferencja prasowa, poświęcona XI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzycznemu „Sacrum Nom Profanum”, zorganizowana w szczecińskim Urzędzie Miasta. Szczecin jest jednym z partnerów festiwalu.

O założeniach i tegorocznym programie „Sacrum Non Profanum” mówili jego dyrektor artystyczny prof. Bohdan Boguszewski oraz rzeczniczka prasowa, red. Anna Koprowicz. Festiwalowe koszulki prezentował m.in. zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Soska.

Tegoroczny festiwal poświęcony będzie muzyce Karola Szymanowskiego. Jeszcze przed oficjalną inauguracją (10 sierpnia w Szczecinie) organizatorzy zapraszają 4 sierpnia na dwa koncerty chóralne na wyspie Uznam, w Heringsdorfie i Świnoujściu. Śpiewać będzie Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu.

8 sierpnia w szczecińskim zamku zostanie otwarta wystawa, poświęcona Karolowi Szymnowskiemu, a dzień później z recitalem fortepianowym wystąpi w Filharmonii Szczecińskiej Witold Czerniak z Huston. Drugą część wieczoru, zatytułowaną „Kto Cię Polsko będzie kochał”, poprowadzi Barbara Wachowicz.

Oficjalna inauguracja festiwalu to koncert 10 sierpnia w katedrze szczecińskiej. Pod batutą Bohdana Boguszewskiego, w doborowej obsadzie, wykonane zostanie „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.

11 sierpnia, jak co roku, festiwal przeniesie się do nadmorskiego Trzęsacza w gminie Rewal, gdzie ma swoje stałe miejsce.

Organizatorzy „Sacrum Non Profanum” przygotowali miłośnikom muzyki nieoczekiwaną niepodziankę. Na wszystkie koncerty wstęp będzie wolny! Jako że liczba miejsc jest limitowana, będą obowiązywać darmowe wejściówki, które można pobrać ze strony interenetowej festiwalu: sacrumnonprofanum.pl.

(b)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Prof. Bohdan Boguszewski i red. Anna Koprowicz

Komentarze

Muzyka
Dobrze, że festiwal poświęcony jest wyłącznie muzyce K. Szymanowskiego, a nie jego obyczajowym ekscesom i swoistym upodobaniom.
2015-07-30 06:28:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy