Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Muzyczny początek roku

Data publikacji: 2016-01-07 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Muzyczny początek roku
 

Trwa festiwal Akustyczeń. Do 9 stycznia odbędzie się jeszcze wiele wydarzeń.

Odbyły się już m.in. koncerty grup Antiplan, Tsar, Chango, Henry David’s Gun. Teddy Jr. wystąpił w duecie z akordeonistą Pawłem Cieplakiem. W Piwnicy Kany zagrał też Sasha Boole.

7 stycznia o g. 19 w 13 Muzach odbędzie się koncert zespołu Pauliny Przybysz - Rita Pax. W 2013 roku formacja swoją dobrze przyjętą płytę debiutancką, a w zeszłym roku pojawił się ich drugi album „Old Transport Wonders".

8 stycznia to na Akustyczniu dzień bluesa. Koncertem otwierającym wieczór w Teatrze Kana (g. 19) będzie występ grupy Paulina Lenda & Kruki. Po nich na scenę wejdzie Cheap Tobacco.

9 stycznia w Trafostacji Sztuki dwa koncerty zagra Kortez (g. 19 i 22). Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz jest objawieniem ostatnich miesięcy. Jego utwór „Zostań" stał się dużym przebojem nie tylko na liście radiowej Trójki. Na serwisie You Tube odsłuchano go już 1,5 mln razy. Jak podają organizatorzy, jego debiut „Bumerang" to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Tego dnia o g. 21 we Free Blues Club podczas Akustycznia zagrają laureaci przeglądu Muzykotonacja, a o g. 23 w Piwnicy Kany pojawi się Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, prezentująca muzykę w komediowym wydaniu.

Imprezami towarzyszącymi będą występy: Adama Nowaka z Akustyk Amigos (8 stycznia, Cafe Hormon) oraz Indios Bravos (8 stycznia, Dom Kultury Słowianin).
(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA